Strzelcy Gwardii Zielona Góra najlepsi w Polsce

Cezary Konarski
Strzelcy Gwardii Zielona Góra zdobyli 13 medali mistrzostw Polski juniorów.
Strzelcy Gwardii Zielona Góra zdobyli 13 medali mistrzostw Polski juniorów. Gwardia Zielona Góra
13 medali mistrzostw Polski juniorów zdobyli w Bydgoszczy strzelcy Gwardii Zielona Góra. Wygrali klasyfikację drużynową, zostawiając za plecami m.in. faworyzowaną ekipę miejscowego Zawiszy.

W zawodach udział wzięło ponad 200 strzelców z 45 klubów, w tym 14-osobowa reprezentacja zielonogórskiej Gwardii.

– Impreza odbyła się na świetnie przygotowanych strzelnicach – relacjonuje Jerzy Zarzycki, trener strzelców Gwardii. – Nasi zawodnicy przystąpili do rywalizacji mocno zmobilizowani, ambitnie walczyli o medale oraz o miejsca tuż za podium. Wyniki okazały się fantastyczne, gdyż w klasyfikacji klubów zajęliśmy pierwsze miejsce, zdobywając 215 punktów. Faworyzowani strzelcy z Bydgoszczy wywalczyli tylko 198. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Kalibra Białystok, 163 punktów. Nasi strzelcy wygrali również klasyfikację województw.

Gwardziści zdobyli 13 medali – osiem w konkurencjach indywidualnych i pięć w drużynowych. Największy sukces osiągnął duet Barbara Macur - Piotr Bujewicz, którzy w olimpijskiej konkurencji pistoletu pneumatycznego MIX zdobył złoty medal, wygrywając w finale z reprezentantami ŚTS Tychy 16:8. Barbara Macur jest wychowanką trenera Jerzego Zarzyckiego, a Piotr Bujewicz od początku kariery sportowej trenuje pod okiem Jerzego Wolnika.
Inna zielonogórska para - Dominika Skarupska i Valery Maximov - w konkurencji karabinowej MIX zdobyła srebrny medal. Podopieczni Ewy Matuszkiewicz w pojedynku o złoto musieli uznać wyższość zawodników z Białegostoku.

- Bardzo dużą niespodziankę w strzelaniach pistoletowych sprawił Jakub Cydzik – powiedział Jerzy Zarzycki. - W pistolecie pneumatycznym wystrzelał srebrny medal. Warto odnotować, że w rywalizacji drużynowej pistoleciarze zdobyli dwa złote medale, kobiety dwa srebrne, a karabiniarze jeden srebrny.

Najlepsze wyniki zawodników Gwardii Zielona Góra:

• Pistolet pneumatyczny MIX: 1. Barbara Macur - Piotr Bujewicz (elim. 556 pkt., finał 16:8);
  • Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - kobiety: 3. Barbara Macur (elim. 565 pkt., finał 209,3 pkt.); mężczyźni: 2. Jakub Cydzik (elim. 557 pkt., finał 236,4 pkt.), 5. Piotr Bujewicz (elim. 562 pkt., finał 172,9 pkt.);
  • Pistolet dowolny 60 strzałów: 3. Kamil Fabisiak - 516 pkt., 8. Paweł Łoś - 501 pkt.;
  • Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów: 4. Stanisław Nowosadko (elim. 528 pkt., finał 9 trafień), 5. Jakub Cydzik (elim. 536 pkt., finał 5 trafień), 8. Piotr Bujewicz (elim. 520 pkt.);
  • Pistolet sportowy 30+30 strzałów - kobiety: 6. Martyna Nowak (elim. 539 pkt., finał 8 trafień); mężczyźni: 3. Stanisław Nowosadko - 566 pkt., 6. Jakub Cydzik - 553 pkt., 6. Piotr Bujewicz - 549 pkt.;
  • Karabin pneumatyczny MIX: 2. Dominika Skarupska – Valery Maximov (elim. 621,9 pkt, finał 12:16);
  • Karabin pneumatyczny 60 strzałów – kobiety: 3. Dominika Skarupska (elim. 620,7 pkt., finał 225,7 pkt.); mężczyźni: 4. Valery Maximov (elim. 616,2 pkt., finał 201,1 pkt.), 8. Tymoteusz Tkacz (elim. 610,5 pkt., finał 117,6 pkt.);
  • Karabin dowolny 60 strzałów leżąc: 3. Dominika Skarupska - 617,8 pkt.;
  • Karabin dowolny 3x20 strzałów: 5. Artur Rau (elim. 567 pkt., finał 412,1 pkt.), 7. Valery Maximov (elim. 572 pkt., finał 390,8 pkt.);
  • Pistolet pneumatyczny 60 strzałów (drużynowo) - kobiety: 2. Barbara Macur, Wiktoria Simińska, Martyna Nowak - 1639 pkt.; mężczyźni: 1. Piotr Bujewicz, Stanisław Nowosadko, Kamil Fabisiak - 1668 pkt.;
  • Pistolet sportowy 30+30 strzałów (drużynowo) – kobiety: 2. Martyna Nowak, Barbara Macur, Wiktoria Simińska - 1570 pkt.; mężczyźni: 1. Stanisław Nowosadko, Jakub Cydzik, Piotr Bujewicz - 1668 pkt.;
  • Karabin pneumatyczny 60 strzałów (drużynowo): 2. Valery Maximov, Tymoteusz Tkacz, Artur Rau - 1826,1 pkt.
Anna Puławska wygrała 60. Plebiscyt Gazety Lubuskiej na najlepszego sportowca 2022 roku.

Gala Sportu Lubuskiego 2023. Anna Puławska po raz drugi z rz...