Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dorota Szelągowska odwiedziła lubuski pałac i była zachwycona. Widzowie programu "Tu jest pięknie" mieli okazję podziwiać bajkowy zamek

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W programie  "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska pokazała pałac w Osowej Sieni, którego pokoje inspirowane są literaturą autorstwa Leonie Ossowski. Projektantka była zachwycona pałacem w Lubuskiem.
W programie "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska pokazała pałac w Osowej Sieni, którego pokoje inspirowane są literaturą autorstwa Leonie Ossowski. Projektantka była zachwycona pałacem w Lubuskiem. Pałac w Osowej Sieni/ Szymon Starnawski /Polska Press
- Jest absolutnie pięknie - zaczyna opowieść o lubuskim zamku Dorota Szelągowska. Prowadząca popularny program "Tu jest pięknie" na kanale TVN Style odwiedziła województwo lubuskie. Pokazała pałac w Osowej Sieni, koło Wschowy.

Dorota Szelągowska w Lubuskiem. Odwiedziła pałac w Osnowej Sieni

Dorota Szelągowska, znana projektantka wnętrz, która inspiruje Polaków do zmian w swoich mieszkaniach w programie "Tu jest pięknie" pokazała lubuski pałac w Osowej Sieni. To zaledwie godzina drogi od Nowej Soli. Osowa Sień jest położona blisko Wschowy.

- Polsko-kanadyjskie małżeństwo stworzyło niezwykły hotel i postanowiło uhonorować wychowaną tutaj autorkę wielu literackich dzieł. Każdy z pokoi jest inspirowany jedną z jej książek, a przez to każdy z nich ma zupełnie inny charakter - czytamy w aktualnościach na portalu TVN Style.

Dorota Szelągowska odwiedziła lubuski pałac i była zachwycona. Widzowie programu [/quot/]Tu jest pięknie[/quot/] mieli okazję podziwiać bajkowy pałac
Jamie i Matty Chojnaccy, właściciele pałacu. Pałac w Osowej Sieni

Źródło: TVN Style

Dorota Szelagowska zachwycona lubuskim pałacem

W Osowej Sieni urodziła się niemiecka pisarka Leonie Ossowski. Pokoje w pałacu inspirowane są jej literaturą.
W odcinku poświęconym pałacowi w Lubuskiem można było zobaczyć m.in. sypialnię inspirowaną powieścią "Venezianische Verführung".

- Zdaniem projektantki rzeczywiście można poczuć się tu jak w Wenecji, a to dzięki eleganckim meblom oraz akcesoriom. I to wszystko w połączeniu ze zwykłymi elementami z sieciówki. Warto także zwrócić uwagę na rozłożenie w tym wnętrzu żółtych kontrapunktów. To one sprawiają, że Dorota Szelągowska z całą pewnością mogła stwierdzić, że tu jest pięknie - czytamy na portalu TVN Style.

POZNAJ WSZYSTKIE PAŁACE W LUBUSKIEM

Burmistrz Wschowy dumny z pałacu

Odcinek programu TVN Style widział m.in. burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak, który odnotował ten fakt na swoim profilu na Facebooku. - Ogromnie się cieszę, że urokliwy pałac z Osowej Sieni zobaczyć mogła cała Polska - napisał burmistrz.

Tak, jak Dorota Szelągowska, również goście pałacu w Osowej Sieni są zachwyceni tym miejscem

Odcinek programu TVN Style "Tu jest pięknie" widziało wielu dotychczasowych gości pałacu w Osowej Sieni. Kilka osób podzieliło się swoimi opiniami na facebookowym profilu pałacu po emisji odcinka.

"Tam naprawdę jest pięknie". "Byliśmy w pałacu dwa razy i na pewno wrócimy. Tam jest oryginalnie i pięknie" - to niektóre z nich.

Pałac w Osowej Sieni. Gdzie oglądać program "Tu jest pięknie"?

Premiera piątego odcinka 7. sezonu pokazana została w Wielkanoc, 4 kwietnia. Ale wnętrza pałacu wciąż można zobaczyć na portalu telewizji TVN Style.

Leonie Ossowski, pisarka z Osowej Sieni

Leonie Ossowski urodziła się w Osowej Sieni Górnej pod Wschową, jako Jolanthe von Brandenstein. Pseudonim literacki zaczerpnęła od szlacheckiej rodziny Ossowskich panującej w tej wsi. W 1945 roku jej rodzina została przymusowo przesiedlona na tereny zachodnich Niemiec.
W 1976 napisała pierwszą część tzw. dolnośląskiej trylogii, którą została powieść Weichselkirschen zekranizowana trzy lata później. Następnie pojawiły się Wolfsbeeren dostępne w polskiej wersji oraz Holunderzeit. Książki nawiązują do lat spędzonych w rodzinnej miejscowości autorki. W 1980 Leonie Ossowski przeprowadziła się do Berlina. W 2007 roku Leonie Ossowski otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużona dla Kultury Polskiej” za wkład w pojednanie polsko-niemieckie. Zmarła w 2019 roku.
Źródło informacji o pisarce: wikipedia.pl

CZYTAJ TAKŻE:

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska