Jacek Kmiecik
screenshot @PorscheTennis/X
Druga rakieta świata, białoruska tenisistka Aryna Sabalenka dotarła do ćwierćfinału turnieju Porsche Tennis Grand Prix 2024 w Stuttgarcie po odmowie kontynuowania gry w trzecim secie przez jej przyjaciółkę Hiszpankę Paulę Badosę.

93. w rankingu WTA Paula Badosa wycofała się z powodu kontuzji lewego uda z trzeciego seta przy wyniku 6:7(4), 6:4, 3:3. Wcześniej w meczu Hiszpanka wzięła przerwę medyczną.

Kontuzjowana Badosa łkała w ramionach Sabalenki

Początkowo 26-latka zachowywała przy siatce odważną minę, gdy mocno uściskała się przy siatce z Aryną Sabalenką. Ale gdy Białorusinka zaczęla pocieszać przyjaciółkę, ta się rozkleiła i łkała w ramionach dwukrotnej mistrzyni Wielkiego Szlema.

Po pełnym kontuzji sezonie 2023 Badosa boryka się z problemami w 2024 roku, gdy musiała wycofać się s połowie meczów w Thai Open, Dubai Tennis Championship i teraz z Porsche Tennis Grand Prix. Co więcej, kontuzje sprawiły, że całkowicie wycofała się z występów w Abu Dhabi Open i Indian Wells Open.

Czas trwania spotkania wyniósł 2 godziny 29 minut. Sabalenka wykonała cztery asy, popełniła trzy podwójne błędy i wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów. Badosa miała cztery asy, pięć podwójnych błędów i cztery wykorzystane break pointy z jedenastu.

Sabalenka mierzy w pierwszy triumf po trzech przegranych finałach

Po wycofaniu się Badosy Sabalenka w ćwierćfinale WTA 500 zmierzy się z Czeszką Marketą Vondrousovą lub Rosjanką Anastazją Potapową. Aryna liczy na swój pierwszy triumf w turnieju w Stuttgarcie po trzech kolejnych porażkach w finale.

Obrończynią tytułu, która dwukrotnie z rzędu zdobyła trofeum jest polska tenisistka Iga Świątek, która w zeszłym roku pokonała w meczu finałowym Sabalenkę, a dzisiaj przystąpi do rywalizacji w drugiej rundzie przeciwko 30. w światowym rankingu Belgijce Elise Mertens. Początek meczu o godzinie 17.00. Transmisja w Canal Plus Sport.