Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Duch kniei" - wielki pyton w lasach koło Nowej Soli [ZDJĘCIA]

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Aktualizacja godz. 12.00:Pyton tygrysi znaleziony został 14 października, ok.  godziny 17.00 na poboczu drogi wojewódzkiej z Nowej Soli w kierunku Przyborowa. Było to za mostem, ok. 100 metrów za zakrętem. Dwie kobiety jadące rowerami zobaczyły węża i zawiadomiły straż pożarną. Powiadomiony został powiatowy inspektorat weterynarii.Niestety gad musiał zostać uśpiony. - Lekarz weterynarii stwierdził uszkodzenie końcówki przewodu pokarmowego ze zmianami martwicznymi - wyjaśnia Ewelina Lis, powiatowy inspektor weterynarii.______Przyborowski mityczny potwór "Duch Kniei" został schwytany! - poinformowało Nadleśnictwo Nowa Sól. Chodzi o dużych rozmiarów pytona tygrysiego, jaki błąkał się w lasach Nadleśnictwa Nowa Sól."Mieszkańcy Przyborowa i okolic, fani grzybów, leśnych spacerów możecie odetchnąć z ulgą przyborowski mityczny potwór "Duch Kniei" został schwytany! Wieść niesie, że już żaden rodzic nie będzie mógł straszyć dzieci leśnymi potworami. Strażacy dziękujemy!" Swoją drogą takich "cudów" w naszej okolicy nikt się chyba nie spodziewał, PYTON Tygrysi upomniał się o chwile sławy - czytamy w informacji Nadleśnictwa Nowa Sól opublikowanej na Facebooku.CZYTAJ DALEJ KLIKAJĄC W NASTĘPNE ZDJĘCIE:Zobacz też: Polowanie na potężnego pytona. Gad skrył się pod maską samochodu
Aktualizacja godz. 12.00:Pyton tygrysi znaleziony został 14 października, ok. godziny 17.00 na poboczu drogi wojewódzkiej z Nowej Soli w kierunku Przyborowa. Było to za mostem, ok. 100 metrów za zakrętem. Dwie kobiety jadące rowerami zobaczyły węża i zawiadomiły straż pożarną. Powiadomiony został powiatowy inspektorat weterynarii.Niestety gad musiał zostać uśpiony. - Lekarz weterynarii stwierdził uszkodzenie końcówki przewodu pokarmowego ze zmianami martwicznymi - wyjaśnia Ewelina Lis, powiatowy inspektor weterynarii.______Przyborowski mityczny potwór "Duch Kniei" został schwytany! - poinformowało Nadleśnictwo Nowa Sól. Chodzi o dużych rozmiarów pytona tygrysiego, jaki błąkał się w lasach Nadleśnictwa Nowa Sól."Mieszkańcy Przyborowa i okolic, fani grzybów, leśnych spacerów możecie odetchnąć z ulgą przyborowski mityczny potwór "Duch Kniei" został schwytany! Wieść niesie, że już żaden rodzic nie będzie mógł straszyć dzieci leśnymi potworami. Strażacy dziękujemy!" Swoją drogą takich "cudów" w naszej okolicy nikt się chyba nie spodziewał, PYTON Tygrysi upomniał się o chwile sławy - czytamy w informacji Nadleśnictwa Nowa Sól opublikowanej na Facebooku.CZYTAJ DALEJ KLIKAJĄC W NASTĘPNE ZDJĘCIE:Zobacz też: Polowanie na potężnego pytona. Gad skrył się pod maską samochodu Nadleśnictwo Nowa Sól
Dużych rozmiarów pyton tygrysi błąkał się w lasach koło Nowej Soli.

Przyborowski mityczny potwór "Duch Kniei" został schwytany! - poinformowało Nadleśnictwo Nowa Sól. Chodzi o dużych rozmiarów pytona tygrysiego, jaki błąkał się w lasach Nadleśnictwa Nowa Sól.

"Mieszkańcy Przyborowa i okolic, fani grzybów, leśnych spacerów możecie odetchnąć z ulgą przyborowski mityczny potwór "Duch Kniei" został schwytany! Wieść niesie, że już żaden rodzic nie będzie mógł straszyć dzieci leśnymi potworami. Strażacy dziękujemy!" Swoją drogą takich "cudów" w naszej okolicy nikt się chyba nie spodziewał, PYTON Tygrysi upomniał się o chwile sławy - czytamy w informacji Nadleśnictwa Nowa Sól opublikowanej na Facebooku.

- Pyton Tygrysi został przekazany powiatowemu lekarzowi weterynarii, jego losami będziemy się dalej interesować - zapewniają leśnicy z Nowej Soli. - Z tego co udało nam się dowiedzieć to rosnąca popularność zwierząt egzotycznych w Polsce wiąże się niestety z coraz częstszymi przypadkami ich ucieczek lub też celowego porzucania (kiedy podrosną i zaczynają budzić lęk). Większość takich przypadków kończy się w zoo.

Do tematu wrócimy.

Pyton tygrysi jest gatunek węża z rodziny pytonów i jednym z największych gatunków pytonów świata.

Wyróżniamy dwa podgatunki pytona tygrysiego:

Pyton tygrysi jasnoskóry (Python molurus molurus) – zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka).

Pyton tygrysi ciemnoskóry (Python molurus bivittatus) - żyje w Birmie, na południu Chin, w Laosie, Malezji i Indonezji, a także na wyspach: Celebes, Jawa i Borneo. Podnoszony przez część autorów do rangi odrębnego gatunku Python bivittatus (tak np. Schleip i O’Shea.

Pyton tygrysi posiada silne, masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny. Warto zaznaczyć, że dorosły pyton jest w stanie stworzyć zagrożenie dla życia człowieka.

Ubarwienie formy nominalnej węża stanowią jasno lub ciemnobrązowe, nieregularne duże plamy oddzielone od siebie cienkimi, jasnożółtymi pręgami. Plamy są jaśniejsze w części centralnej, ciemniejsze zaś przy krawędziach.

Rozmiary:
W zależności od podgatunku, osobnik nominalny może dorosnąć do 8 m (rekord 8,23 m 182,76 kg, i obwód 71,12 cm.) Osobniki hodowane w Polsce rzadko przekraczają 5 m (samice).

Pożywienie:
Pyton tygrysi żywi się głównie ssakami – myszy, szczury, króliki, aż po mniejsze ssaki parzystokopytne (w naturze), ptaki. Generalnie zjada większość zwierząt, które uda mu się upolować. Na wolności atakuje także np. młode antylopy.

Lubi mokradła.

Pyton tygrysi: jest gatunkiem chronionym międzynarodową konwencją CITES oraz odpowiednimi przepisami Unii Europejskiej. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wymaga rejestracji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska