Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwie wielkie inwestycje w szpitalu w Krośnie Odrzańskim za 10 mln zł. Termomodernizacja i rozbudowa diagnostyki obrazowej

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
W szpitalu w Krośnie Odrzańskim sporo się obecnie dzieje. Równocześnie realizowane są dwie duże inwestycje. Jedną z nich jest termomodernizacja obiektów szpitalnych, drugą jest rozbudowa zakładu diagnostyki obrazowej, gdzie ma stanąć nowy tomograf.

Szpital w powiecie krośnieńskim rozwija się. Mowa zarówno o budynkach szpitalnych w Gubinie, jak i w Krośnie Odrzańskim. Niedawno w Gubinie otwarto oddział rehabilitacji stacjonarnej. Jak mówi starosta krośnieński Grzegorz Garczyński, nowy oddział ma już pełne obłożenie i pierwsze wolne terminy na zabiegi rehabilitacyjne są dopiero w lipcu 2023 roku.

Kolejne inwestycje są obecnie realizowane. Najwięcej dzieje się obecnie w szpitalu w Krośnie Odrzańskim.

Termomodernizacja i tomograf w Krośnie Odrzańskim

W szpitalu w Krośnie Odrzańskim realizowane są obecnie dwa zadania. Jednym z nich jest termomodernizacja jednego z obiektów szpitalnych. Druga inwestycja dotyczy rozbudowy zakładu diagnostyki obrazowej, gdzie ma stanąć nowy tomograf. O szczegóły dopytujemy starostę krośnieńskiego, Grzegorza Garczyńskiego.

- W przypadku termomodernizacji wykonywany jest szereg zadań, w tym m.in. ocieplenie ścian, wymiana oraz ocieplenie poszycia dachowego, instalacja pompy ciepła, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, rekuperacja oraz uruchomienie systemu zarządzania energią - wymienia G. Garczyński.

Jak dodaje starosta, dzięki tej inwestycji szpital spółki Zachodnie Centrum Medyczne będzie generował znacznie mniej kosztów związanych z utrzymaniem obiektów szpitalnych. Dzięki temu powstaną oszczędności na kolejne inwestycje.

Termomodernizacja szpitala w Krośnie Odrzańskim ma zostać zrealizowana do końca czerwca tego roku. Koszt inwestycji to ok. 4 mln zł.

- Jeśli chodzi o zakład diagnostyki obrazowej, to zostanie on rozbudowany - tłumaczy starosta Garczyński. - Ponadto powstanie też łącznik, dzięki któremu będzie można dostać się do głównego budynku szpitala.

W zadanie wpisany jest też zakup nowoczesnego tomografu. Będzie to jedyny tomograf w województwie lubuskim, który będzie w stanie przyjąć pacjentów o większej masie ciała niż w standardowych tomografach.

Rozbudowa zakładu diagnostyki obrazowej kosztuje 5 mln 200 tys. zł. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca tego roku.

W szpitalu w Krośnie Odrzańskim realizowane są dwie duże inwestycje za blisko 10 mln zł!

Dwie wielkie inwestycje w szpitalu w Krośnie Odrzańskim za 1...

W przyszłości rezonans?

Starosta Grzegorz Garczyński mówi, że w następnych latach wciąż będą się starać rozwijać obiekty szpitalne w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

W najbliższych planach jest wykonanie termomodernizacji budynku A w Gubinie przy ulicy Śląskiej. Realizacja miałaby ruszyć jeszcze w tym roku. A później?

- Naszym małym marzeniem, ale też melodią przyszłości, jest zakup rezonansu magnetycznego - zdradza G. Garczyński. - Będziemy ciągle pracować nad tym, aby poszerzać zakres usług szpitala powiatowego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska