Dziewięć medali zdobyli zawodnicy Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na mistrzostwach Polski juniorów

OPRAC.:
Cezary Konarski
Zielonogórscy pływacy zdobyli dziewięć medali mistrzostw Polski juniorów.
Zielonogórscy pływacy zdobyli dziewięć medali mistrzostw Polski juniorów. Facebook.com/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra
Dziewięć medali zdobyli reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra na mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych od 15 do 18 lat.

Najstarsi pływacy (17-18 lat) rywalizowali w Bydgoszczy. Dwa złote medale zdobył Kacper Bidowaniec, wygrał na 50 m stylem grzbietowym (25,77 s) i 200 m zmiennym (2.03,36). Ten ostatni rezultat jest gorszy od rekordu Polski juniorów 18-letnich zaledwie o 0,18 s. Podopieczny trenera Jacka Miciula był także czwarty na 100 m stylem dowolnym (51,58 s). Brązowy medal na 100 m grzbietowym wywalczył Aleksander Sienkiewicz, który przepłynął ten dystans w 56,91 s, był też czwarty na 200 m stylem grzbietowym (2.03,72 s).

Kolejne dwa medale zdobyła zielonogórska sztafeta płynąca w składzie: Daniel Kowalski, Michał Pruszyński, Aleksander Sienkiewicz, Kacper Bidowaniec. Zespół Towarzystwa Pływackiego zwyciężył na dystansie 4x200 stylem dowolnym (7.37,01 s), z srebrny „krążek” wywalczył na 4x100 m dowolnym (3.26,88). Ponadto zielonogórska czwórka zajęła czwartą lokatę na 4x100 m zmiennym (3.51,53 s).

Czterokrotnie w finałach pływał Michał Pruszyński - czwarty na 50 m grzbietowym (26,60 s), szósty na 100 (52,04 s) i 200 m dowolnym (1.54,45 s) oraz siódmy na 50 m dowolnym (23,90 s). Na siódmym miejscu w finale 100 m dowolnym uplasował się Daniel Kowalski (52,16 s).

Trzy medale Mateusza Falarza

W rozegranych w Warszawie mistrzostwach Polski 16-latków trzykrotnie na podium stawał Mateusz Falarz, zwyciężając na 50 m stylem grzbietowym (26,50 s) oraz zajmując drugie miejsce na 100 m motylkowym (56,36 s) i 100 m grzbietowym (58,29 s). Siódma na 200 m grzbietowym w czasie 2.26,40 s była Zuzanna Wieczorek.

Jeden medal w Oświęcimiu

Z kolei 15-latkowie rywalizowali w Oświęcimiu. Brązowy medal w finale 50 m stylem motylkowym zdobyła Paula Rytter z wynikiem 29,02 s, a ósma w tej samej konkurencji była Amelia Grela (29,99 s). Na 50 m motylkowym ósme miejsce zajął Kajetan Sobiechowski (27,20 s).

Trzema zwycięstwami z rzędu zakończyli sezon w pierwszej lidze piłkarze ręczni AZS-u Zielona Góra. Zespół, który w minionych rozgrywkach rywalizował pod nazwą PKM Zachód AZS UZ zajął siódme miejsce w tabeli, co nie jest złym wynikiem. Obejrzyjcie zdjęcia z ostatniego w sezonie meczu AZS-u Zielona Góra >>>>ZOBACZ TEŻ:  Lubuskie derby w pierwszej lidze AZS Zielona Góra - Stal GorzówWIDEO: Lubuskie derby w pierwszej lidze piłki ręcznej

Piłkarze ręczni AZS-u Zielona Góra w dobrym stylu zakończyli...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani