MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festiwalu Nauki 2009: Naukowcy zachwycili (zdjęcia)

(mat)
Dużym zainteresowaniem cieszył się także performance studentów Zakładu Animacji Kultury - "Grapheocratia”, pod przewodnictwem Jarosława Dulęby
Dużym zainteresowaniem cieszył się także performance studentów Zakładu Animacji Kultury - "Grapheocratia”, pod przewodnictwem Jarosława Dulęby fot. Krzysztof Kubasiewicz
Błyskające w powietrzu iskry prądu, ryk silników niezidentyfikowanych maszyn czy obserwacje nieba spod ratusza - dzisiaj deptak za sprawą Uniwersytetu Zielonogórskiego zamienił się w prawdziwy raj nauki.

[galeria_glowna]

W PONIEDZIAŁEK NIE PRZEGAP

W PONIEDZIAŁEK NIE PRZEGAP

W poniedziałek dalszy ciąg Festiwalu Nauki. Tym razem wszyscy chętni mogą zajrzeć na uczelnię na wykłady, pokazy i ćwiczenia, które organizują od 10.00 do 15.00 pracownicy poszczególnych wydziałów w obu kampusach. W kampusie B (budynki dydaktyczne przy al. Wojska Polskiego) od 10.00 do 14.00 odbędzie się gra terenowa Labirynt. Start i meta w budynku Collegium Neofilologicznego. Grę przygotowali studenci filozofii.

Od rana przez stoiska rozstawione z okazji Festiwalu Nauki Zielona Góra 2009 przewinęły się setki ludzi. Zainteresowaniem cieszyły się wszystkie stanowiska. Ale czemuż tu się dziwić, skoro na każdym działo się coś dla zwykłego śmiertelnika fascynującego. - Świetna impreza. Oby takich jak najwięcej - nie mógł się nachwalić Artur Babuszkiewicz. Zielonogórzanin nie mógł oderwać swojego syna Dawida (10 lat) od namiotu rozstawionego przez Wydział Fizyki i Astronomii.

Eksperymenty pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego i studentów wielu wprawiały w zachwyt, zdziwienie, zaskoczenie. Rozdziawione buzie nie należały do rzadkości. W powietrzu błyskały iskry prądu, ryczały silniki niezidentyfikowanych maszyn jeżdżących. Każdy, kto tylko chciał, mógł obserwować niebo dzięki lunetom rozstawionym koło ratusza.

- Wow, jaaaa... - raz po raz dzieci i młodzież nie mogły się napatrzeć, jakie cuda potrafią wyprawiać naukowcy. - Nigdy bym nie pomyślała, że w naczyniu wypełnionym wodą może być... suche dno - dziwiła się jednemu z doświadczeń licealistka Marlena Gała.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska