Filip Bęczkowski na podium! I turnieju w Ostrowie, i Pucharu Ekstraligi

Jarosław Miłkowski
Filip Bęczkowski do egzaminu na licencję w "dorosłym" żużlu będzie mógł przystąpić najwcześniej 19 września 2024, gdy skończy 15 lat. Jarosław Miłkowski
W środę 6 września na torze w Ostrowie odbyła się ostatnia runda Pucharu Ekstraligi 250cc. Z trójki młodych stalowców najlepszy był Filip Bęczkowski. Zajął drugie miejsce w turnieju. Taką samą lokatę zajął też w całym cyklu.

Puchar Ekstraligi 250cc składał się z dziewięciu turniejów. Pierwszy z nich odbył się jeszcze w kwietniu. Ostatni – a była to zaległa ósma runda - miał miejsce w środę 6 września na torze w Ostrowie.
W stawce dziewiętnastu zawodników było trzech reprezentantów Stali Gorzów. Najlepiej z nich zaprezentował się właśnie Filip Bęczkowski. Zajął drugie miejsce, a na podium wskoczył już po raz szósty w tym sezonie!
W części zasadniczej ostrowskiego turnieju Bęczkowski stracił tylko jeden punkt, a w biegu finałowym lepszy od niego był jedynie reprezentant gospodarzy Paweł Sitek.

A jak wypadli pozostali młodzi stalowcy? Igor Kordun, który licencję żużlową 250cc ma od 4 sierpnia, zdobył siedem punktów, a Denis Andrzejczak zapisał przy swoim nazwisku cztery „oczka”.

Filip na podium!

Filip Bęczkowski do ostatnich zawodów walczył o zwycięstwo w całym cyklu. Jego najpoważniejszym konkurentem był Kacper Mania z Unii Leszno. Podobnie jak w gorzowianin wygrał on trzy turnieje, a łącznie sześć razy stawał na podium. Ostatecznie jednak do leszczynianina zabrakło Filipowi sześciu punktów. W klasyfikacji końcowej urodzony 19 września 2009 Bęczkowski zajął drugie miejsce.

Wyniki VIII rundy Pucharu Ekstraligi

1. Paweł Sitek (Ostrovia Ostrów) - 14 pkt. (2,3,3,3,3)
2. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) – 13 (3,3,2,3,2)
3. Karol Szmyd (Motor Lublin) – 11 (3,2,3,3,0)
4. Kacper Mania (Unia Leszno) – 11 (1,3,3,3,1)
5. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) - 10 (3,3,2,2)
6. Damian Miller (GKM Grudziądz) – 8 (2,1,3,2)
7. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) – 8 (2,2,1,3)
8. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) – 8 (2,1,3,2)
9. Dawid Rozpędek (Włókniarz Częstochowa) – 8 (2,3,2,1)
10. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) – 7 (3,2,1,1)
11. Igor Kordun (Stal Gorzów) – 7 (1,2,2,2)
12. Filip Gano (Unia Leszno) – 6 (1,2,2,1)
13. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 4 (3,w,0,1)
14. Jakub Panicz (Sparta Wrocław) – 3 (1,1,1,0)
15. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) – 3 (0,1,1,1)
16. Franciszek Dymowski (Ostrovia Ostrów) – 2 (0,0,0,2)
17. Emil Konieczny (Unia Leszno) – 2 (1,0,1,d)
18. Nikodem Łuczak (Ostrovia Ostrów) – 1 (0,1,0,0)
19. Kacper Szarszewski (GKM Grudziądz) - 0 (0,0,0,0)

Tak wygląda podium Pucharu Ekstraligi 250cc w sezonie 2023. Cykl wygrał Kacper Mania przed Filipem Bęczkowskim i Damianem Millerem. Facebook/Młoda Stal

Klasyfikacja końcowa Pucharu Ekstraligi 250cc:
1. Kacper Mania – 111 pkt., 2. Filip Bęczkowski – 105 pkt., 3. Damian Miller – 83 pkt., 4. Oskar Kręglicki – 76 pkt., 5. Paweł Sitek – 72 pkt., 6. Karol Szmyd – 66 pkt., 7. Alan Ciurzyński – 66 pkt., 8. Denis Andrzejczak – 65 pkt., 9. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 57 pkt., 10. Mikołaj Duchiński – 54 pkt., … 20. Igor Kordun – 13 pkt.

Czytaj również:
Młodzi kibice dopingują młodą Stal! Tak wspierali ją podczas finału U24 Ekstraligi!