MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finał - Mamo! Tato! Badajcie się! Dziękujemy za wszystkie prace. Jeśli udało się namówić rodziców do badań, to gratulujemy!

Bożena Kończal
Bożena Kończal
To właśnie profilaktyka zdrowia, a właściwie nie najlepszy jej stan w naszym kraju, stała się inspiracją do zorganizowania konkursu plastycznego. Do udziału w konkursie pod hasłem „Mamo! Tato! Badajcie się! zaprosiliśmy, tych dla których zdrowie rodziców jest najważniejsze. Tylko dzieci są w stanie przekonać ich do poddaniu się badaniom profilaktycznym, które pozwolą wykryć schorzenia i szybko podjąć leczenie.

Zasady

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej stanowiącej zaproszenie dla rodziców na badania oraz przesłanie zgłoszenia poprzez webankietę zawierającego zdjęcie pracy.

Najlepsze prace w dwóch kategoriach wiekowych (7-10 lat i 11-14 lat) oceniło jury konkursu.

Do konkursu zgłoszono prawie 30 prac - najwięcej w starszej grupie wiekowej. Chętniej swoje konkursowe prace prezentowały dziewczynki.
Po zgłoszeniach widać też, że informacja o konkursie dotarła do wszystkich Lubuszan, bo w zabawie wzięły udział dzieci niemalże z każdego zakątka województwa - od Kostrzyna po Żary.

Poziom prac i kreatywność były naprawdę na bardzo wysokim poziomie - mówi Alina Rozpędowska, kierownik wsparcia sprzedaży „Gazety Lubuskiej”, członkini jury oceniającego prace konkursowe. - Widać, że temat zdrowia i profilaktyki zdrowotnej jest dla dzieci bardzo istotny. Uczestnicy wykazali się dużą świadomością i odpowiedzialnym podejściem. Cieszy fakt, że dla dzieci i młodzieży troska o własne zdrowie to także przejaw miłości do najbliższych. W moją pamięć zapadły hasła, które pojawiały się na pracach konkursowych, np. „To nic nie boli - tak nam mówicie, więc chrońcie swoje życie”, czy „Mamo! Tato! Róbcie często badania, bo wiele wspólnych chwil mamy jeszcze do odkrywania.” - dodaje Alina Rozpędowska.

Zwycięzcy konkursu

Teraz najważniejsze, czyli wyniki konkursu Mamo! Tato! Badaj się !.

Laureaci w grupie wiekowej 7-10 lat
I miejsce zdobyła: Melisa Likowska,
II miejsce: Faustyna Wyrwa,
III miejsce: Adrianna Markulak.

Laureaci w grupie wiekowej 11-14 lat:
I miejsce: Wojciech Zgierski
II miejsce: Nikola Pliżga
III miejsc: Szymon Gościniak.

Gratulujemy!

Nagrody

Laureaci pierwszych trzech miejsc zostali nagrodzeni voucherami do Energylandii. Zwycięzca w danej kategorii wiekowej otrzymał voucher dla 4 osób. Za zajęcie drugiego miejsca był voucher dla 3 osób a zdobywca trzeciego miejsca dostał: voucher dla 2 osób. Nagrodzone prace publikujemy na str. 6 i 8 oraz na gazetalubuska.pl oraz w portalach naszemiasto.pl w województwie lubuskim.

Konkurs zakończony, ale nie zapominajmy o badaniach

To ile lat żyjemy, zależy w 10-20 procentach od naszych genów, w 20 proc. od wpływu środowiska, w którym przebywamy oraz w 10-15 proc. od jakości opieki medycznej. Łatwo więc obliczyć, że w około 50 proc. o naszym losie decydujemy my sami, prowadząc określony styl życia.
W 2023 roku - 54 proc. Polaków zbadało stężenie cholesterolu, 50 proc. wykonało badanie ogólne moczu, 62 proc. sprawdziło poziom cukru we krwi, 64 proc. wykonało morfologię krwi, a 81 proc. - pomiar ciśnienia krwi. Odsetek osób, które wykonały badania wyraźnie wzrasta z wiekiem. Gorzej wypadają badania związane z profilaktyką nowotworową. Badajmy się, to zazwyczaj nic nie kosztuje, a może ocalić nam życie!

PARTNERAMI KONKURSU SĄ:

Partner główny
Partnerzy regionalni:
Partnerzy wspierający:

Partner merytoryczny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska