Gorzowianie wrócą do domu z workiem medali z mistrzostw kraju

Alan Rogalski
Karolina Naja i Anna Puławska.
Karolina Naja i Anna Puławska. Marek Zachara/archiwum
11 – taką liczbę medali mistrzostw Polski w Poznaniu, które odbyły się w ten weekend na Malcie w Poznaniu, zdobyli zawodnicy AZS AWF Gorzów.

Dwukrotną mistrzynią kraju została Anna Puławska. Z Karoliną Nają w K-2 500 m i w K-1 500 m, w której wyprzedziła Naję. Po tym pierwszym finale Puławska pisała na fanpage`u tak: „Mistrzostwo Polski w K1 500m należy do mnie! Jestem bardzo zadowolona, dobry czas 1:49:864. Myślę, że to świetny prognostyk na dalszą część sezonu”. Po tym drugim dodała taki wpis: „Wczoraj z ,,moją mamuśką” Karoliną Nają zdobyłyśmy złoty medal w K2 500m i tym samym odzyskałyśmy tytuł sprzed dwóch lat. Po mistrzostwach Polski seniorów możemy spokojnie zacząć BPS [Bezpośrednie Przygotowanie Startowe – dop. red.]. Juz jutro wyjeżdżamy do pięknego Livigno. To miejsce znam tylko z aury zimowej, wiec jestem ciekawa jak bedzie tam latem – napisała nasza złota medalistka.

Oto wyniki pozostałych gorzowian: złoto – Paweł Kaczmarek (K-1 200 m), Wiktor Głazunow (C-1 1.000 m); srebro – Głazunow (C-1 200 m), Bartosz Jonkisz i Dorian Kliczkowski (K-2 200 m), Jonkisz i Kamil Kołpak (K-2 2.500 m), Głazunow (C-1 500 m), Paulina Noga (K-1 5.000 m), Grzegorz Bryński (C-1 5.000 m). Za to brązowy medal wywalczyli kajakarze Admiry Gorzów, Sławomir Siwiec i Andrzej Gryczko w K-2 na 1.000 m.

Warto też wspomnieć o tych, którzy otarli się o podium i zajęli czwarte pozycje: Alex Koliadych z Admiry w C-1 200 m; Katarzyna Szewczyk i Klaudia Szewczyk z AZS AWF w K-2 200 m; Fryderyk Fulko, Łukasz Potoczny, Sławomir Siwiec i Andrzej Gryczko z Admiry w K-4 1.000 m; Grzegorz Bryński i Robert Olszewski z AZS AWF w C-2 1.000 m; Wojciech Chrząszcz i Dominik Wawer z G`Power Gorzów w K-2 500 m; Przemysław Korsak w K-1 500 m.

Chcesz na bieżąco śledzić sportowe newsy z Ziemi Lubuskiej, Polski oraz świata? Polub naszą stronę na Facebooku!