Gorzowski klub - Top Tennis Player - najlepszy w Lubuskiem. Jego zawodnik już z medalem w tym roku

Cezary Konarski
W 2021 roku Top Tennis Player Gorzów był najlepszym tenisowym klubem w Lubuskiem. Top Tennis Player
Piotr Kluj z Top Tennis Player Gorzów zdobył brązowy medal mistrzostw Polski do lat 14 w tenisie. To pierwszy w tym sezonie sukces reprezentanta gorzowskiego klubu. Top Tennis Player w ubiegłorocznym rankingu Polskiego Związku Tenisowego został sklasyfikowany najwyżej spośród lubuskich klubów.

Młodzi tenisiści mistrzostwa Polski U14 rozgrywali w miejscowości Sobota. Jednym z czołowych graczy turnieju okazał się Piotr Kluj. Reprezentant Top Tennis Player Gorzów w rywalizacji indywidualnej z łatwością ograł rywali w dwóch pierwszych rundach. Na silniejszego od siebie trafił w ćwierćfinale, lepszy od gorzowianina był Hubert Plenkiewicz (Stowarzyszenie AG Tenis Chorzowska w Radomiu), który później wywalczył tytuł mistrzowski. Piotr Kluj został sklasyfikowany na piątym miejscu. Medal udało mu się za to zdobyć w turnieju deblistów. Z Janem Chłodnickim (Górnik Bytom) sięgnął po brązowy „krążek”.

To nie jedyny sukces gorzowskiego klubu z ostatnich tygodni. Podczas gali Polskiego Związku Tenisowego Top Tennis Player został nagrodzony za zajęcie 19. miejsce w klasyfikacji najlepszych polskich klubów w 2021 roku.

- W ubiegłym roku zdobyliśmy m.in. srebrny medal drużynowych mistrzostw Polski oraz brązowy w mikście do 16 lat – powiedział trener Robert Godlewski, człowiek orkiestra w Top Tennis Player. – Spośród lubuskich klubów zostaliśmy sklasyfikowani najwyżej. To znakomity wynik, jak na pierwszy rok działalności naszego klubu.

Tenisowa reprezentacja Polski przegrała w Zielonej Górze z Czechami 2:4.

Jerzy Janowicz ostro „ładował” w Zielonej Górze, ale Polska ...