Gorzowskie koszykarki w składzie reprezentacji Polski. Nie dały rady Litwie

Kapitan AZS AJP Gorzów Anna Jakubiuk zagrała w reprezentacji w środę w Belgii, za to nie pojawiła się na boisku w niedzielnym meczu z Litwą. AZS AJP Gorzów Wlkp./Facebook
W niedzielny (12 listopada) wieczór reprezentacja Polski po dogrywce przegrała z Litwą w eliminacjach FIBA Women's EuroBasket 2025. Szkoda tej porażki, szczególnie po wcześniejszej, wyjazdowej wygranej z Belgią. Do kadry Biało-Czerwonych zostały powołane na te mecze dwie koszykarki AZS AJP Gorzów – Weronika Telenga i Anna Jakubiuk.

W drugim eliminacyjnym meczu FIBA Women’s EuroBasket 2025 reprezentacja Polski przegrała w Katowicach po dogrywce z Litwą 73:75. W polskim zespole najskuteczniejsza była Stephanie Mavunga - 18 punktów i 10 zbiórek.

Weronika Telenga z AZS AJP Gorzów zagrała niespełna 14 minut, zdobyła 4 punkty (1/1 z gry i 2/4 z osobistych) oraz miała 5 zbiórek. Druga z gorzowianek Anna Jakubiuk nie pojawiła się na parkiecie.

W niedzielnym spotkaniu oglądaliśmy także dobrze znaną gorzowskim kibicom Litwinkę Laurę Juskaite, która zagrała 30 minut, zdobyła 6 punktów i miała 5 zbiórek.

POLSKA - LITWA 73:75 (28:15, 14:17, 10:20, 14:14, 7:9)

• Polska: Mavunga 18 (10 zb.), Gertchen 10 (5 zb.), Skobel 9, Gajda 8, Makurat 7, Niemojewska 5, Banaszak 5, Telenga 4, Drop 3, Rembiszewska 3 i Borkowska 1.
  • Najwięcej dla Litwy: Gintare Petronyte 25, Gabriele Sulske 16 i Giedre Labuckiene 10.