Gra miejska w Zielonej Górze! Zbierzcie drużynę, zapiszcie się i grajcie razem z nami. Do wygrania zestawy gier planszowych.

Akcja specjalna GRA MIEJSKA
Gra o nazwie „Wydarzenia zielonogórskie 1960” odbędzie się 28 maja, w godzinach od 10.00 do 13.00. W rozgrywce mogą wziąć udział dorośli i dzieci pod opieką dorosłych.

Nazwa gry nawiązuje do historycznego wydarzenia z 1960 r., kiedy to mieszkańcy Zielonej Góry stanęli do obrony Domu Katolickiego, który ówczesna władza chciała odebrać parafii. Na ulicach miasta rozegrała się wtedy prawdziwa bitwa – w walkach z milicjantami wzięło udział prawie 5 tysięcy ludzi. Wielu uczestników tych wydarzeń było później przez wiele lat prześladowanych, a nawet aresztowanych i skazanych na kary więzienia.

FORMULARZ
ZGŁOSZENIOWY

Organizatorem gry jest „Gazeta Lubuska”, na łamach której od kilku lat staramy się przywracać pamięć zielonogórzan i lubuszan o tych wydarzeniach. Przypomnijmy, że w 2017 roku gazeta była producentem dokumentalnego filmu fabularyzowanego pt. „Bitwa o Dom Katolicki. Wydarzenia zielonogórskie 1960 r.”
W tym roku chcemy przypomnieć o tych wydarzeniach organizując grę terenową – uczestnicy będą się poruszać szlakiem miejsc ówczesnych wydarzeń. W tych miejscach będą też zagadki i zadania do wykonania związane z historią miasta.

Udział w grze to świetna, aktywna forma spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych. To niebywała okazja do sięgnięcia pamięcią do historycznych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy!

Partnerem gry jest Miasto Zielona Góra oraz Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie Miejskiej Miasta Zielona Góra w osobach: Bożena Ronowicz, Eleonora Szymkowiak, Piotr Barczak, Jacek Budziński i Marek Budniak.

Partnerzy wydarzenia:

Dzięki udziałowi w grze jej uczestnicy będą mogli poznać historię wydarzeń, wczuć się w klimat tamtych dni oraz wygrać ciekawe nagrody, którymi są zestawy historycznych gier planszowych o łącznej wartości ok. tysiąca złotych – zachęca koordynatorka akcji Marzena Gruszczyńska.

Aby wziąć udział w grze, trzeba się zgłosić za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny poniżej.

Warto zapisać się już dziś, bo jest ograniczona liczba miejsc, przyjmujemy do 20 drużyn. Każda drużyna może liczyć maksymalnie 5 osób. Kto się może zgłosić? Liczymy na rodziny z dziećmi, ale nie wykluczamy też znajomych czy przyjaciół.

Więcej informacji o akcji udziela:
Marzena Gruszczyńska, tel. 510 026 991 (pn.-pt. w godzinach 9-15)

REGULAMIN:TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska