Gramy jak równy z równym, ale zdarzają się błędy!

Wiesław Zdanowicz
Alicja Kucharska
Wminionym tygodniu odbył się kolejny mecz w ramach II ligi dolnośląskiej, w którym TS Zew Świebodzin zmierzył się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław.

W minionym tygodniu odbył się kolejny mecz w ramach II ligi dolnośląskiej, w którym TS Zew Świebodzin zmierzył się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław.

Przez pierwsze minuty meczu obie drużyny szły łeb w łeb i trudno było przewidzieć, kto zyska przewagę w dalszej części spotkania. Zewiacy (w składzie: Pawłowski, Bryza, Lewandowski, Tomczyk, Nogajewski, Jasiński, Wołk) rozpoczęli mocnym akcentem. Już po minucie prowadzili 0:2 po strzałach Kamila Nogajewskiego. Po trzech minutach było 1:2, a po pięciu remis 3:3. W dalszej części spotkania kibice nadal oglądali dobre widowisko. Szybka gra obu drużyn, szybkie wznowienia, dobra skuteczność i walka w obronie, mogły się podobać. Gra była wyrównana, o czym świadczą remisy. W 12. min. 6:6, w 13. 7:7, minutę później 8:8i tak do końca pierwszej połowy, gdy przy stanie meczu 14:15 w ostatniej sekundzie Zewiacy tracą bramkę. Znowu remis!

Drugą połowę świebodzinianie zaczynają w składzie: Lewandowski, Bryza, Jasiński, Pawłowski, Nogajewski, Mieszkian, Galle. Ten ostatatni rozgrywa w bramce dobry mecz, ale od 41. min. koledzy popełniają kilka błędów, pojawiają się kary i karne, gospodarze stopniowo wykorzystują przewagę, a Zewiaków ogarnia niemoc rzutowa. Od tego momentu nie potrafią przebić się przez obronę Śląska, a różnica bramkowa pomiędzy drużynami zaczyna się pogłębiać na niekorzyść świebodzinian. W 57. minucie przegrywają 30:25. Nogajewski rzuca dwa karne, dwie bramki dorzuca Daniel Mieszkian, ale na koniec jest 30:27.

II liga dolnośląskA - wyniki:
Kolejka 6 - sobota 24 października: Śląsk II Wrocław - TS Zew Świebodzin 32:27, UKS Dziewiątka Legnica - Grunwald Poznań 16:26, SPR Bór Oborniki Śląskie - MKS Zagłębie II Lubin 32:20, OSiR Komprachcice - KU AZS Uniwersytet Zielonogórski 31:31, UKS Lider Swarzędz - MKS Żagiew Dzierżoniów 29:34, KS Polonia Środa Wlkp. - Sparta Oborniki 25:30