Ilanka zatrzymała Polonię. Przetasowania w czubie lubuskiej IV ligi

Paweł Górski
Lider z Drezdenka umocnił się na pierwszej lokacie w tabeli
Lider z Drezdenka umocnił się na pierwszej lokacie w tabeli Facebook/Lubuszanin Drezdenko
W ósmej kolejce lubuskiej IV ligi po raz pierwszy goryczy porażki zaznała Osiedle Sady Polonia Słubice, która musiała uznać wyższość Ilanki Rzepin.

Ilanka górą w derbach

Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań ósmej kolejki był derbowy pojedynek w powiecie słubickim - niepokonanej dotąd Osiedle Sady Polonii Słubice z Ilanką Rzepin. Podopieczni trenera Dawida Chanasa zostali pierwszym zespołem, który zainkasował trzy punkty w starciu z ekipą ze Słubic. W 64 minucie prowadzenie zapewnił Ilance Fabian Żygielewicz. Na tym problemy Polonii się nie skończyły, gdyż w 73 minucie czerwoną kartkę obejrzał Dawid Żurawski. Chwilę po tym na 2:0 podwyższył Mateusz Stefanowicz. Wobec pierwszej porażki w sezonie Polonia straciła drugą lokatę w tabeli na rzecz Ilanki, choć trzeba pamiętać, że słubiczanie mają jedno zaległe spotkanie względem reszty stawki.

Lider umocnił się, choć nie miał łatwo

Potknięcie wicelidera wykorzystał przewodzący stawce Lubuszanin Drezdenko, który pokonał Stal Sulęcin 4:1. Dla lidera IV ligi nie było to jednak aż tak łatwe spotkanie, jak mogłoby się wydawać, ponieważ po 45 minutach to beniaminek z Sulęcina niespodziewanie prowadził 1:0 po bramce Damiana Pazoły. W drugiej połowie Lubuszanin wrócił do gry – na jej początku wyrównał Łukasz Zagdański, a niedługo później prowadzenie zapewnił liderowi Mikołaj Sadolewski. W końcowej fazie meczu Stal dobili Marcin Celejewski oraz Dominik Zakrzewski.

Piąty remis Meprozetu

Meprozet Stare Kurowo jest obecnie najczęściej remisującą drużyną w lubuskiej IV lidze. Piłkarze trenera Sebastiana Żłobińskiego w minionej kolejce również podzielili się punktami – tym razem z Syreną Zbąszynek. W 28 minucie objęli oni prowadzenie za sprawą trafienia Christiana Brodowskiego, lecz błyskawicznie do remisu doprowadził Dawid Sowiński. Tuż przed przerwą raz jeszcze na listę strzelców trafił Brodowski, ale i tym razem Syrena znalazła odpowiedź, jednak musiała na nią nieco dłużej poczekać. Wynik na 2:2 ustalił w 78 minucie Mikita Sialiava.

Warta lepsza od Odry

Drugi triumf w sezonie zapisała na swoim koncie AstroEnergy Warta II Gorzów. Wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu gorzowianie pokonali u siebie Odrę Nietków 3:1. Od 62 minuty podopieczni Wojciecha Skarżyńskiego grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Sławomira Danyło. Właśnie wtedy zaczęły się ich kłopoty, gdyż ekipa z północy województwa objęła prowadzenie po golach Piotra Majerczyka i Mateusza Kaczorowskiego. Sytuację próbował ratować Patryk Trzmiel, który zdobył bramkę kontaktową, lecz w 80 minucie Adrian Ratajczyk dobił Odrę golem na 3:1.

Stal zwycięska w Żaganiu

Po porażce Polonii Słubice jedyną obok Lubuszanina Drezdenko niepokonaną drużyną została Stal Felgenhauer Jasień. W ósmej kolejce wywiozła ona pełną pulę z Żagania. Już w siódmej minucie wynik otworzył Albert Cipior, a w drugiej połowie podwyższył Kornel Wieczorek. Szybko trafienie kontaktowe dla Czarnych zdobył Janusz Szkarapat, lecz wynik 2:1 na korzyść Stali utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Sprotavia wygrała z osłabioną Koroną

W pojedynku Sprotavii Szprotawa z ostatnią w tabeli Koroną Kożuchów faworytem byli gospodarze, lecz to przyjezdni lepiej weszli w mecz. W 21 minucie dokonał tego Maciej Grochowski. Nim jeszcze skończyła się pierwsza połowa, zaczęły się kłopoty ekipy z powiatu nowosolskiego. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Jeremiasz Sternik, a już chwilę później stan meczu wyrównał Adrian Weryszko. W drugiej odsłonie szprotawianie wyraźnie przejęli kontrolę nad widowiskiem, a końcowy wynik na 6:1 ustalił duet Patryk Zawojek (trzy gole) – Kalu Uche (dwie bramki).

Wyniki ósmej kolejki IV ligi:

• Spójnia Ośno Lubuskie – Pogoń Świebodzin 2:3 (bramki: Torbiczuk, Nidecki samobójcza – Żak, Kamiński, Lisowski)
  • Sprotavia Szprotawa – Korona Kożuchów 6:1 (Zawojek 3, Uche 2, Weryszko – Grochowski)
  • Meprozet Stare Kurowo – ZAP Syrena Zbąszynek 2:2 (Brodowski 2 – Sowiński, Sialiava)
  • Czarni Żagań – Stal Felgenhauer Jasień 1:2 (Szkarapat – Cipior, Wieczorek)
  • Lubuszanin Drezdenko – Stal Sulęcin 4:1 (Zagdański, Sadolewski, Celejewski, Zakrzewski – Pazoła)
  • Lechia II Zielona Góra – Dąb Sława-Przybyszów 2:2 (Haraś, Lechowicz – Szafer, Dobrakowski)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Odra Nietków 3:1 (Majerczyk, Kaczorowski, Ratajczyk – Trzmiel)
  • Osiedle Sady Polonia Słubice – Ilanka Rzepin 0:2 (Żygielewicz, Stefanowicz)
  • Pogoń Skwierzyna – Promień Żary 1:1 (Rutkowski – Pruchniak)