Nieudane wyjazdy lubuskich trzecioligowców. Zwycięstwa Lechii i Stilonu

Paweł Górski
Stilon Gorzów odniósł upragnione pierwsze zwycięstwo w sezonie
Stilon Gorzów odniósł upragnione pierwsze zwycięstwo w sezonie Bogusław Sacharczuk
W ósmej serii gier III ligi lubuskie zespoły wygrywały tylko na własnych boiskach. Z delegacji na tarczy wróciły natomiast Carina Gubin, Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański i AstroEnergy Warta Gorzów.

Czwarte z rzędu zwycięstwo Lechii

Upragnione przełamanie Stilonu

Ósma kolejka III ligi okazała się dla Stilonu niezwykle ważna, gdyż to właśnie w niej gorzowianie zwyciężyli po raz pierwszy w sezonie. Stało się to tuż po rozstaniu z trenerem Marcinem Węglewskim w pojedynku z Unią Turza Śląska. W przełamaniu niebiesko-białym nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą w 40 minucie obejrzał Jakub Kaniewski. Co prawda na początku drugiej połowy goście objęli prowadzenie po bramce Michała Gałeckiego, lecz w końcowej fazie meczu do głosu doszli gorzowianie. W 72 minucie do remisu doprowadził Emil Drozdowicz, a chwilę później na 2:1 strzelił Artsiom Vaskou. Dodatkowo w 82 minucie składy drużyn wyrównały się, gdyż czerwoną kartką został ukarany Killian Benvindo. Podopieczni trenera Łukasza Maliszewskiego zwyciężyli 2:1 i zapisali na swoim koncie pierwsze trzy punkty.

Więcej o meczu Stilonu z Unią:

Porażka z liderem mimo fantastycznego początku

Wyjazdowe starcie z Rekordem Bielsko-Biała Carina rozpoczęła piorunująco. Już w drugiej minucie wynik otworzył Denis Matuszewski, a chwilę później wtórował mu Jakub Łoboda. Kibice lidera III ligi z niedowierzaniem patrzyli na wydarzenia na murawie, lecz z czasem faworyzowani Rekordziści odmienili losy meczu. W 22 minucie gola kontaktowego zdobył Filip Waluś, a po rozpoczęciu drugiej odsłony gospodarze błyskawicznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 48 minucie wyrównał Daniel Świderski, a zaledwie minutę później Waluś strzelił dla Rekordu gola na wagę trzech punktów, sprawiając, że Carina wyjechała z Bielska-Białej z porażką 2:3.

Dotkliwe porażki w Pawłowicach i Wrocławiu

W ósmej kolejce zmagań najgorzej poszło Odrze Skrzynie Zając Bytom Odrzański i AstroEnergy Warcie Gorzów. Bytomianie przegrali w Pawłowicach z miejscowym Pniówkiem 2:6, choć do przerwy utrzymywali kontakt z gospodarzami. Podobnie wyglądała sytuacja we Wrocławiu, gdzie na półmetku spotkania podopieczni trenera Mateusza Konefała przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie rezerwy Śląska rozwiały wszelkie wątpliwości, gromiąc Warciarzy aż 5:0.

Stilon Gorzów – Unia Turza Śląska 2:1 (0:0)

• Bramki: Drozdowicz (72), Vaskou (79) – Gałecki (48).
  • Stilon: Czajor – Fediuk (od 68 min Kaczor), Mączyński, Szymaniuk, Kaniewski – Vaskou, Łuszkiewicz (od 82 min Kurlapski), Wiśniewski (od 89 min Demianenko) – Milewski (od 68 min Bohdanov), Drozdowicz, Kopeć (od 46 min Karoń).
  • Unia: Gorel – Benvindo, Bodzioch, Brychlik (od 64 min Danieluk), Gałecki (od 68 min Musiolik), Jary, Krężelok (od 64 min Staniczek), Mazur, Wala, Wenglorz, Wysiński.
  • Żółte kartki: Kaniewski, Kopeć, Szymaniuk, Czajor, Kurlapski, Drozdowicz – Brychlik, Wysiński, Benvindo, Mazur, Danieluk.
  • Czerwone kartki: Kaniewski – Benvindo (obaj za dwie żółte).

Rekord Bielsko-Biała – Carina Gubin 3:2 (1:2)

• Bramki: Waluś 2 (22, 49), Świderski (48) – Matuszewski (2), Łoboda (5).
  • Rekord: Żerdka – Kamiński (od 76 min Twarkowski), Kareta (od 84 min Walaszek), Kasprzak, Madzia, Mańka, Nowak, Pańkowski, Świderski (od 76 min Idzik), Waluś (od 90+6 min Kempny), Wyroba.
  • Carina: Seweryn – Staszkowian, Rutkowski, Hrabovskyi (od 81 min Jaszczyk) – Łoboda, Nahrebecki, Szela (od 46 min Amonov), Haraszkiewicz – Więcek (od 63 min Paraszczak), Antosiak (od 63 min Konstanty), Matuszewski.
  • Żółte kartki: Wyroba – Więcek, Amonov, Matuszewski, Haraszkiewicz, Rutkowski.

Pniówek Pawłowice – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 6:2 (2:1)

• Bramki: Weis 2 (23, 33), Szkatuła (49 z rzutu karnego), Kosala (67), Hanzel 2 (82, 84) – Grzymisławski (38), Draczyński (87).
  • Pniówek: Zapała – Szkatuła, Szymura, Glenc (od 46 min Kolasa), Musioł, Weis, Dąbrowski (od 46 min Ciszewski), Kasperowicz (od 68 min Trąd), Herman (od 82 min Lachendro), Warnecki (od 46 min Szatkowski), Hanzel.
  • Odra: Szafer – Wawrzyniak (od 69 min Siudak), Cieśla, Grzymisławski, Jóźwiak (od 61 min Belych), Stachurski, Żukowski (od 61 min Kobiela), D. Koppenhagen, Semianchuk, Urbański (od 46 min Draczyński), Zięba (od 46 min Skiba).
  • Żółte kartki: Glenc – Semianchuk, Jóźwiak, Szafer, Żukowski, Draczyński.

Śląsk II Wrocław – AstroEnergy Warta Gorzów 5:0 (1:0)

• Bramki: M. Kurowski (27), Zylla 2 (46, 56), Szwedzik (59), Jezierski (90).
  • Śląsk: Trelowski – K. Kurowski, M. Kurowski (od 70 min Jezierski), Matuszewski (od 70 min Lutostański), Lizakowski, Matsenko, Lewkot, Szwedzik (od 80 min Zaborski), Łukasik (od 80 min Gryglak), Zylla (od 70 min Wojtczak), Borthwick-Jackson.
  • Warta: Smug – Micek, Bielawski, Wachowiak (od 59 min Stasiak) – Jachno (od 56 min Walków), Duda (od 59 min Rybicki), Lewandowski (od 80 min Ratajczyk), Marchel – Gardzielewicz, Ufir (od 59 min Przybylski), Krauz.
  • Żółte kartki: Łukasik, Lewkot – Lewandowski, Bielawski.
  • Czerwone kartki: Bielawski (dwie żółte), Konefał (trener Warty).