IV liga: pogrom w wykonaniu Promienia Żary, w czołówce bez zmian

Paweł Górski
Promień Żary zaaplikował Stali Sulęcin aż dziewięć goli
Promień Żary zaaplikował Stali Sulęcin aż dziewięć goli Facebook/KS Promień Żary
W weekend 28-29 października rozegrana została 14. kolejka lubuskiej IV ligi. Tym razem obyło się bez dużych niespodzianek. Największą były rozmiary zwycięstwa Promienia Żary nad Stalą Sulęcin.

Dziewięć goli w Żarach

Promień Żary na własnym obiekcie zmierzył się z inną drużyną z dolnych rejonów tabeli, Stalą Sulęcin. Dość niespodziewanie pojedynek zakończył się pogromem 9:0 w wykonaniu gospodarzy. Po hattricku na swoich kontach zapisali Bartłomiej Pruchniak i Aleksander Sadowski, dwa gole dołożył kapitan Kamil Dados, a jedną bramkę zdobył Krzysztof Wiliński. Tak wysokie zwycięstwo pozwoliło żaranom awansować na 11. lokatę, podczas gdy Stal w dalszym ciągu okupuje strefę spadkową.

Wysoka wygrana zielonogórzan mimo gry w dziesiątkę

Dotkliwą porażkę poniosła również sąsiadka Stali Sulęcin, Spójnia Ośno Lubuskie, która przegrała w Zielonej Górze 1:5. Do przerwy rezerwy Lechii prowadziły 1:0 po bramce Karola Harasia, ale po zmianie stron rozpoczęło się prawdziwe strzelanie. Na początku drugiej połowy dwa szybkie gole zdobył Hubert Lenartowicz, po czym… kwadrans później z czerwoną kartką zakończył udział w meczu. Nie zatrzymało to jednak zielonogórzan w kroczeniu po zwycięstwo, bowiem niedługo później podwyższył Maciej Juncewicz, a w 85 minucie na 5:0 strzelił Łukasz Pietrzak. Tuż przed doliczonym czasem gry honorowe trafienie zdobył dla Spójni Piotr Michałek.

Remis Meprozetu z Czarnymi

Jedyny remis w kolejce padł w Starym Kurowie, gdzie Meprozet podzielił się punktami z wyżej notowanymi Czarnymi Żagań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i co ciekawe, obydwa gole padły w odstępie minuty. Stało się to na początku drugiej odsłony – najpierw prowadzenie zapewnił Czarnym Janusz Szkarapat, ale błyskawicznie wyrównał Christian Brodowski. Od 85 minuty przyjezdni grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Wójcika, ale nie zmieniło to wyniku meczu.

Pewna wygrana Stali

W Sławie doszło do pojedynku sąsiadujących zespołów – czwarty Dąb Przybyszów podejmował piątą Stal Felgenhauer Jasień. Wyraźnie lepszy okazał się beniaminek IV ligi, który wygrał 3:0. W 24 minucie wynik otworzył Artur Małecki, a niedługo po zmianie stron podwyższył Albert Cipior. W doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Jakub Czajkowski. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że zespoły zamieniły się miejscami w tabeli.

Cenne zwycięstwo Syreny w Gorzowie

Zacięty pojedynek stoczyły AstroEnergy Warta II Gorzów i Syrena Zbąszynek, które zmierzyły się w Gorzowie. W 15 minucie Paweł Dulat dał gościom prowadzenie, lecz niespełna 10 minut później do remisu doprowadził Jakub Duda. Rezultat 1:1 utrzymywał się przez większość spotkania, aż w 87 minucie ekipa ze Zbąszynka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dokonał tego Mikita Sialiava, który zapewnił Syrenie triumf 2:1.

Bez zmian na podium

Zwycięstwa zgodnie zainkasowały zespoły ze ścisłej czołówki tabeli. Liderujący Lubuszanin Drezdenko skromnie pokonał Pogoń Świebodzin 1:0. Decydujący o wygranej gol padł w 33 minucie – jego autorem został Marcin Napierała.

Nieco wyżej wygrała druga Osiedle Sady Polonia Słubice, która przywiozła trzy punkty z terenu Z.U. Zachód Sprotavii Szprotawa. Wynik 2:0 dla gości został ustalony już w pierwszej połowie. W czwartej minucie na listę strzelców trafił Maciej Ossowski, a niedługo później podwyższył Oliwier Begier.

Znacznie okazalszy triumf odniosła trzecia w tabeli Ilanka Rzepin, która w delegacji pokonała Pogoń Skwierzyna 5:1. Hattrickiem popisał się kapitan Ilanki Andrzej Pawłowski, a po jednym golu dorzucili Ernest Markowski i Jakub Baranowski. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Serhii Korshun.

Wyniki 14. kolejki IV ligi:

• Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa – Osiedle Sady Polonia Słubice 0:2 (bramki: Ossowski, O. Begier)
  • Lechia II Zielona Góra – Spójnia Ośno Lubuskie 5:1 (Lenartowicz 2, Haraś, Juncewicz, Pietrzak – Michałek)
  • Pogoń Skwierzyna – Ilanka Rzepin 1:5 (Korshun – Pawłowski 3, Baranowski, Markowski)
  • Promień Żary – Stal Sulęcin 9:0 (Pruchniak 3, Sadowski 3, Dados 2, Wiliński)
  • Meprozet Stare Kurowo – Czarni Żagań 1:1 (Brodowski – Szkarapat)
  • Lubuszanin Drezdenko – Pogoń Świebodzin 1:0 (Napierała)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Stal Felgenhauer Jasień 0:3 (Małecki, Cipior, Czajkowski)
  • Odra Nietków – Korona Kożuchów 2:0 (Kopacz, Szymczak)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – ZAP Syrena Zbąszynek 1:2 (Duda – Dulat, Sialiava)