ŚRODA
  16 stycznia

  Tak lubuscy maturzyści
  bawią się na studniówkach

  Rozwiń
  Jak projektować użyteczne strony internetowe

  Jak projektować użyteczne strony internetowe

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Jak projektować użyteczne strony internetowe

  ©fot. sxc.hu

  W dniach 13-14 czerwca Uniwersytet Zielonogórski organizuje imprezę popularno-naukową "Festiwal Nauki". Głównym celem festiwalu jest popularyzacja, upowszechnianie i propagowanie nauki oraz sztuki.
  Jak projektować użyteczne strony internetowe

  ©fot. sxc.hu

  Istnieje wiele teorii dotyczących sposobów projektowania stron internetowych. Niektórzy twórcy stron twierdzą, że dobra strona to strona, którą odwiedza duża liczba użytkowników, inni, że dobra strona to ta która nie ma błędów. Jeszcze inni twierdzą, że świetna strona musi koniecznie posiadać nowoczesną, super dopracowaną część graficzną. Wszyscy oni mają rację i jednocześnie jej nie mają.

  Istnieje kilka prostych technik, które pozwalają na osiągnięcie doskonałości w projektowaniu stron (i wcale nie chodzi tutaj o używanie skomplikowanego i drogiego oprogramowania) - dotyczą one naszego sposobu rozumienia potrzeb użytkownika strony internetowej i sposobów odpowiadania na te potrzeby.
  Wykład ma za zadanie przybliżyć słuchaczowi proste, ale bardzo użyteczne techniki projektowania stron, pozwalające każdemu słuchaczowi na zrozumienie czym jest użyteczność stron i dlaczego jest ona dla nas taka ważna.

  Wykłady, które poprowadzi dr inż. Marek Florczyk, odbędą się 14 czerwca w godz. 11:00-11:20 i 13:00-13:20. Kampus A UZ, Budynek A-2, sala 102 przy ul. Szafrana 2.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo