Spis treści
ARiMR przyjmuje wnioski od rolników w formie online od 2018 roku, początkowo można było jeszcze składać oświadczenia o braku zmian w formularzu w stosunku do płatności sprzed roku. Teraz jednak (od 2021 r.) wnioskować o dopłaty można już tylko przez internet. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus.
Przeczytaj też: Instrukcja ARiMR do eWniosekPlus podpowie, jak złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie w 2024 roku
Jak zalogować się do wniosku o dopłaty bezpośrednie eWniosekPlus?
Od 2022 roku dostęp do aplikacji można uzyskać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, czyli PUE. Użytkownik będący osobą fizyczną ma do wyboru dwa sposoby zalogowania się:
- przy użyciu dotychczasowych danych do logowania do aplikacji eWniosekPlus (login i hasło)
- za pomocą login.gov.pl (profil zaufany), jeśli taki posiada. Jeśli nie, użytkownik ma możliwość przejścia do strony, na której może utworzyć profil zaufany, który w przyszłości będzie wykorzystywać do logowania się do wielu platform administracji rządowej (opcja Załóż profil).
Dla rolników posiadających dostęp do aplikacji eWniosekPlus lub aplikacji IRZ plus, który został uzyskany na wniosek złożony w Biurze Powiatowym ARiMR, obowiązuje dotychczasowy login, który nie jest numerem producenta . W przypadku rolników, którzy konto założyli online w kampanii 2017 i później loginem jest numer producenta.
Tu możesz przejść do LOGOWANIA w PUE do eWniosekPlus
Trzeba pamiętać, że konto w aplikacji eWniosekPlus jest przypisane do osoby, a nie do gospodarstwa. W sytuacji zmiany właściciela np. przejęcia gospodarstwa w ramach spadku, gdy rolnik do tej pory nie posiadał konta w aplikacji eWniosekPlus, należy założyć konto i posługiwać się własnym kontem, a nie kontem spadkodawcy, wyjaśnia ARiMR.
Jaką kwotę wpisać do logowania w eWniosekPlus w 2024 roku?
Najnowszy komunikat ARiMR wskazuje, że od 31 stycznia 2024 r. w trakcie tworzenia konta w aplikacji eWniosekPlus, a także podczas resetu hasła z wykorzystaniem opcji „Nie pamiętasz hasła?” w polu "Wypłacona kwota" należy wprowadzać ostatnią wypłaconą kwotę z roku 2023.
Jak sprawdzić dopłaty bezpośrednie przez internet?
Po zalogowaniu wybieramy menu w lewym górnym rogu i tam z listy zakładkę Moje sprawy, a następnie Płatności obszarowe. Tu otrzymamy wszystkie najważniejsze informacje o złożonych wnioskach, a informacją, jaki jest status wniosku, wydane decyzje.
Można tu sprawdzić, jakie konkretnie kwoty i za co przelała nam agencja. Jakie kwoty przyznała nam ARiMR i za co zleciła już przelewy, sprawdzimy w zakładce Finanse (kolumna z lewej strony, pod zakładką Moje sprawy).
W pierwszej kolumnie wskazany jest mechanizm, z tytułu którego przyznano pomoc, np. Podstawowe wsparcie dochodu do celów zrównoważoności, następnie, czy nastąpił zwrot bankowy, w trzeciej kolumnie numer rachunki, na który dokonano płatności, dalej:
- przyznana kwota pomocy,
- ewentualna kwota potraceń,
- data realizacji przelewu
- i kwota przelewu.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal Strefa Agro codziennie. Obserwuj Strefę Agro!
Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?