Jedynka Wschowa przegrała... z kontuzjami

Tomasz Krzymiński
Rezerwowa wschowskiej Jedynki Katarzyna Czuk(z piłką) była najbardziej skuteczną zawodniczką w starciu z ostrowiankami. Rzuciła 14 punktów. fot. Tomasz Krzymiński
Mocno osłabione pojechały na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego koszykarki wschowskiej Jedynki. Nic dziwnego, że gładko przegrały.

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego pierwszej ligi koszykówki kobiet TS Ostrovia Ostrów podejmowała UKS Jedynkę Marmorin Wschowa. Gospodynie zaczęły od mocnego uderzenia. Prowadziły już 8:0. Dopiero wtedy pierwszego kosza dla wschowianek zdobyła Małgorzata Andrzejewska, była czwarta minuta. Do końca tej części meczu rywalki grały bardzo agresywnie, a przyjezdne punktowały głównie z rzutów osobistych. Zdobyły tak siedem koszy.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Agresywna obrona ostrowianek sprawiła, że niewiele udało się rzucić wschowainkom. Do przerwy tylko 24 oczka.
- Pojechaliśmy na ten mecz osłabieni brakiem Anny Konradowskiej, która leczy kontuzję kostki i Barbary Iwanowskiej, ją dopadła grypa - tłumaczy Piotr Chałupka z Ośrodka Sportu i Rekreacji we Wschowie. - Dwie inne zawodniczki właśnie skończyły chorować i musiały zagrać w tym meczu.

OSTROVIA OSTRÓW WLKP. - UKS JEDYNKA MARMORIN WSCHOWA 76:51 (26:13, 23:11, 18:13, 9:14)

UKS JEDYNKA: Paluch 11, Andrzejewska 8, Błaszyk 6, Lubak 5, Majkowska 0 oraz Czuk 14, Białasik 3, Frąckowiak i Chałupka po 2,

Mimo osłabienia kadrowego, początek trzeciej kwarty należał do przyjezdnych. Prowadziły w niej 6:0. Ale ostrowianki, to doświadczona ekipa. W ostatniej minucie rzuciły aż osiem punktów. Brylowała wśród nich Karolina Kaczmarek. I w ten sposób nie pozwoliły zniwelować rywalkom dystansu.

Koszykarki wschowskiej Jedynki wygrały tylko ostatnią część meczu, ale w niej trener z Ostrowa wypuścił już drugi skład.