Juniorzy Orła z Międzyrzecza wywalczyli awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski (Zdjęcia)

Dariusz Brożek
Najciekawszy był bez wątpienia ostatni mecz. Po dwóch godzinach walki międzyrzeczanie pokonali UKS Trzyna-Stka z Zielonej Góry. fot. Dariusz Brożek
We własnej hali międzyrzeczanie pokonali siatkarzy z Gubina 3:1, a potem po zaciętym, dwugodzinnym pojedynku wygrali z zawodnikami UKS Trzyna-Stka z Zielonej Góry 3:2. W nagrodę za dwa tygodnie będą gospodarzami ćwierćfinałów MP.

Wojewódzkie finały MP Juniorów w Siatkówce rozegrano dziś w hali sportowo-widowiskowej w Międzyrzeczu. Wpierw zawodnicy UKS Trzyna-Stka z Zielonej Góry gładko wygrali z adeptami siatkówki z Gubina 3:0 (25:18, 25:18, 25:19).

Podczas następnego meczu gubiniane przegrali z gospodarzami, ale zdołali jednak urwać im jednego seta; 3:1 (25:17, 25:22, 16:25. 25:15)

Na koniec międzyrzeczanie zmierzyli się z zawodnikami z Zielonej Góry. Pięciosetowy pojedynek trwał dwie godziny. Pierwszego seta gospodarze z trudem wygrali 29:27, potem ulegli jednak gościom 17:25 i 19:25.

Odzyskali siły

W drugim i trzecim secie zielonogórzanie mieli wyraźną przewagę nad juniorami z Międzyrzecza. Grali bardziej ofensywnie, skutecznie odpierali ataki podopiecznych byłego zawodnika międzyrzeckiego Orła Wojciecha Rędziaka. I przede wszystkim popełniali mniej błędów. Rolę odwróciły się w czwartym secie. Międzyrzeczanie wygrali go 25:20 i w piątej odsłonie przypieczętowali zwycięstwo wynikiem 15:10. Ku radości nielicznych niestety kibiców.

W zwycięskiej drużynie grali: Jakub Rędziak, Sebastian Rosolak, Patryk Karolak, Marcin Wanat, Michał Nowak, Damian Bułat, Łukasz Kaczorek, Kacper Kranc, Patryk Szlaski, Konrad Grześkowiak i Łukasz Karolak.

- W nagrodę będziemy organizatorami ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną za dwa tygodnie w naszej hali. Gubinianie i zielonogórzanie rozegrają jeszcze jedno spotkanie. Jego wynik zdecyduje, czy do ćwierćfinałów wejdą obie drużyny, czy tylko Zielona Góra - mówi Andrzej Kaczmarek, prezes międzyrzeckich Orłów.

W ćwierćfinałach MP rywalami Lubuszan będą najlepsze juniorskie drużyny z woj. opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.