Kancelaria Sejmu opublikowała wykaz lotów marszałka Marka Kuchcińskiego

Jakub Oworuszko
Jakub Oworuszko
Zaktualizowano 
Kancelaria Sejmu opublikowała wykaz 85 krajowych podróży służbowych drogą powietrzną marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Dane są niepełne - nie wiadomo w których podróżach towarzyszyła marszałkowi rodzina oraz jakimi maszynami były realizowane. Marszałek najczęściej latał na trasie Warszawa-Rzeszów. Celem kilku podniebnych podróżny było np. odsłonięcie pomników w różnych częściach Polski.

Lista zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 roku a 22 lipca 2019 roku. Samych lotów było więcej, czasem kilka dziennie, w ramach jednej podróży służbowej. Jak wynika z dokumentów, 70 podróży odbyło się pomiędzy Warszawą a Rzeszowem (wiele z nich z drogą powrotną).

Wśród celów lotów znalazło się m.in. prowadzenie obrad Sejmu, spotkania z zagranicznymi delegacjami i samorządowcami czy udział w takich wydarzeniach jak otwarcie Kongresu Oświaty Polskiej na Ukrainie i w kongresie Polska Wielki Projekt. Marszałek latał rządowymi maszynami także na odsłonięcia pomników (np. odsłonięcie pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego 16 czerwca w Szczecinie). Celem jednej z podróży na lotnisko do Rzeszowa było wręczenie nagrody dla milionowego pasażera pociągu relacji Przemyśl-Kijów.

"Łącznie w okresie między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r. Marek Kuchciński 135 razy korzystał z rządowych maszyn" - wyliczył Onet.pl.

Media zwracają uwagę na niewielką liczbę przelotów w 2017 i 2018 roku.

Pełen wykaz lotów marszałka Kuchcińskiego dostępny jest na stronie sejm.gov.pl.

polecane: FLESZ: Zmiany w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów

Wideo

Materiał oryginalny: Kancelaria Sejmu opublikowała wykaz lotów marszałka Marka Kuchcińskiego - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 38

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-06T12:20:43 02:00, Gość:

Pis i koscielna patologia to zaraza

2019-08-06T13:36:49 02:00, Gość:

n awet tego co napisałes nikt nie chce komentowac,

Nie wiem, nie znam się, nie mam czasu, zalatany jestem.

G
Gość
2019-08-06T16:09:25 02:00, Gość:

Skandal ,w głowach się poprzewracało" dojnej zmianie" ja nie przyjmuje przeprosin kogoś takiego hańba!

To była tylko chęć przeprosin. Powiedział "...chciałbym przeprosić...". Ale wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

G
Gość

4 miliony na loty z rodziną,syn mieszka w Warszawie w 4 pokojowym mieszkaniu i rodzina prawie na stałe mieszka w służbowym mieszkaniu,dlatego latają samolotem ciągle,a my dalej płacimy,wszystko wolno w dobrej zmianie

s
szatniarz od Bareji
2019-08-07T07:12:22 02:00, szatniarz od Bareji:

Byl u proboszcza w parafii u spowiedzi i dal sporo na tace, a potem z zaswiadczeniem od proboszcza ze byl u spowiedzi byl na wizycie w PiS gdzie dostal rozgrzeszenie.

Teraz moze od nowa oszukiwac, krasc i robic przekrety pod patronatem Prezesa PiS-u.

I co mu zrobicie ?

2019-08-07T08:43:19 02:00, Gość:

kradli to ci z PO-PSL przez 8 lat POnad 1 bilion złotych POszło się paśś

Masz racje jak to mowil Kaczynski.

Kradli to ci z PO-PSL, a PiS to se tylko BIERZE bo im sie NALEZY !

Moge dodac ze ;

Majo nawet blogoslawienstwo od "Torunskiego Oszoloma ", oczywiscie po odpowiednio wysokiej dotacji.

g
gota

kuchcinski oddaj moje 4 miliony, kuchcinski oddaj moje 4 miliony, kuchcinski oddaj moje 4 miliony, a to swolocz

G
Gość
2019-08-06T23:06:46 02:00, Gość:

Pis i ta cała koscielna zaraza.

Trafny komentarz Pis i czarna zaraza

W
Wernyhora

Co dobrego zrobił /zrobili dla miasta? Można zadłużać i w nagrodę dostać lukratywne stanowiska. Co niedzielę do kościoła. Hipokryzja. Karma wraca. Piekło czeka.

G
Gość
2019-08-07T07:12:22 02:00, szatniarz od Bareji:

Byl u proboszcza w parafii u spowiedzi i dal sporo na tace, a potem z zaswiadczeniem od proboszcza ze byl u spowiedzi byl na wizycie w PiS gdzie dostal rozgrzeszenie.

Teraz moze od nowa oszukiwac, krasc i robic przekrety pod patronatem Prezesa PiS-u.

I co mu zrobicie ?

kradli to ci z PO-PSL przez 8 lat POnad 1 bilion złotych POszło się paśś

s
szatniarz od Bareji

Byl u proboszcza w parafii u spowiedzi i dal sporo na tace, a potem z zaswiadczeniem od proboszcza ze byl u spowiedzi byl na wizycie w PiS gdzie dostal rozgrzeszenie.

Teraz moze od nowa oszukiwac, krasc i robic przekrety pod patronatem Prezesa PiS-u.

I co mu zrobicie ?

G
Gość

Pis i ta cała koscielna zaraza.

R
Ret
2019-08-06T12:20:43 02:00, Gość:

Pis i koscielna patologia to zaraza

2019-08-06T13:36:49 02:00, Gość:

n awet tego co napisałes nikt nie chce komentowac,

2019-08-06T14:18:40 02:00, Gość:

Bo to szczera prawda i jej nie ma co komentować

2019-08-06T19:33:55 02:00, koniec kłamstw w polityce:

Niejaki abp Jędraszewski w swojej homilii zaczął mówić : o cza czerwonej zarazie.Teraz już tego cza nie ma /chyba zostało wyczyszczone/,a tak nawiasem ta "kolorowa epidemia" nikogo nie pali żywcem,nie topi w workach,nie łamie kołem i nie stosuje innych "pieszczot" znanych "ciemnej" zarazie .......

Ale lubi mieszać kakao i chce by moje dziecko w wieku kilku lat traktowało to jak normalność!

G
Gość

czy mogę się zabrać za dwa tygodnie na poklad z warszawy do rzeszowa? jestem dalekim kuzynem marszałka, aprzede wszystkim rodakiem Polakiem i mnie też się nalezy

k
koniec kłamstw w polityce
2019-08-06T12:20:43 02:00, Gość:

Pis i koscielna patologia to zaraza