Zapytaliśmy naszych internautów, jakich sklepów najbardziej im brakuje w Zielonej Górze. Najczęściej padała odpowiedź IKEA. Ale na drugim miejscu znalazł się… niemiecki Kaufland.

Gazeta Lubuska zapytała swoich internautów, jakich sklepów brakuje w Zielonej Górze. Dostaliśmy kilkaset odpowiedzi. Na drugim miejscu, zaraz po IKEI, znalazł się Kaufland. W związku z tym zwróciliśmy się do biura prasowego Kaufland z pytaniem o najbliższe plany sieci. Mamy odpowiedź.

Kaufland nie wyklucza ekspansji w Zielonej Górze

- Sieć Kaufland nieustannie poszukuje nowych działek pod inwestycje.

Wśród nowych sklepów w dniu 31 stycznia otwarty został nasz market we Wrocławiu. Już niedługo nowe sklepy Kaufland zostaną otwarte także w Lublinie, Nowym Sączu i Gliwicach. Kaufland nie wyklucza także ekspansji w Zielonej Górze. Wszelkie informacje będą przekazywane już na etapie wdrażania planów inwestycyjnych – poinformowała Daria Tworek z biura prasowego Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.

Przeczytaj też: IKEA w Zielonej Górze? Mieszkańcy wskazują sklepy, których im brakuje. Na liście ZARA, IKEA, POLO MARKET

Kaufland w Europie ma ponad 1.200 sklepów

Kaufland należy do niemieckiej grupy Schwarz, do której należy także sieć sklepów Lidl. Sklepy Kaufland działają w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz Bułgarii. We wszystkich tych krajach zatrudnionych jest łącznie ponad 147.000 pracowników oraz funkcjonuje obecnie ponad 1.200 sklepów firmy.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

Zobacz też: Oświadczyny w Kauflandzie w Kwidzynie