MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Każda mama szuka wygody dla malucha

Katarzyna Borek
- Używam tylko pieluch jednorazowych. Są wygodniejsze, nie trzeba ich prać. Lepiej wchłaniają i nie powodują odparzeń skóry. Kupuję je w marketach, często udaje mi się trafić na promocje. Tetrowe pieluszki przydają się do wycierania brudnej buzi lub rączek - mówi Emilia Lipska, mama Natana.
- Używam tylko pieluch jednorazowych. Są wygodniejsze, nie trzeba ich prać. Lepiej wchłaniają i nie powodują odparzeń skóry. Kupuję je w marketach, często udaje mi się trafić na promocje. Tetrowe pieluszki przydają się do wycierania brudnej buzi lub rączek - mówi Emilia Lipska, mama Natana. fot. Mariusz Kapała
Na wszystkie pieluszki jednorazowego użytku zużyte przez dziecko wydajemy średnio od 3.500 do 7.500 tys. zł! Czy mogą nas kosztować mniej?

Wydatki na pieluchy zależą od tego, jak często je zmieniamy i jakie kupujemy. Nie zawsze te najdroższe są najlepsze. Wybór marki pieluch zależy tak naprawdę od indywidualnych skłonności i upodobań naszego dziecka.

Dobra jednorazowa pieluszka higieniczna powinna być komfortowa, czyli zapewnić suchą pupę. Doświadczone nie potrzebują specjalistycznych badań, by stwierdzić, że pieluchy różnią się budową i zdolnościami pochłaniania cieczy. Niektóre pieluchy potrafią pozostać suche przez wiele godzin. Inne podrażniać skórę dziecka.

Możesz zaoszczędzić

Jeśli nie musisz, nie eksperymentuj z najtańszymi produktami. Są sztywne w dotyku, mało przewiewne i słabo odprowadzają mocz, który podrażnia skórę. Aby zaoszczędzić, najdroższe pieluchy można zakładać tylko na noc, gdy maluch ma naprawdę długotrwały kontakt z jej zwartością. Na dzień, gdy często go przebieramy, w zupełności wystarczy pielucha z średniej półki cenowej.

Warto szukać w sklepach promocji i wybierać duże opakowania. W przeliczeniu na koszt jednej pieluszki to się naprawdę opłaca.

Każdemu według potrzeb

Pieluchy dobieraj nie tylko do wagi, ale i wieku dziecka. Innej potrzebuje leżący nieruchomo noworodek, innej biegający na własnych nogach dwulatek. W sklepach są pieluchy dostosowanych do różnych etapów grup wiekowych i potrzeb. Warto rozejrzeć się w ofercie, bo producenci proponują rozwiązania, które naprawdę ułatwiają życie. I tak pielucha może mieć:

  • elastyczny ściągacz - kupa nie wypada na zewnątrz
  • wyprofilowane majteczki - wygodniejsze w noszeniu
  • warstwę balsamu pielęgnacyjnego
  • nadruk z postaciami z bajek (takie kolorowe pieluchy podobają się szczególnie starszym dzieciom)
  • ulepszoną technologię zapinania i mocowania pieluszek
  • system air - czyli małe otworki w warstwie wierzchniej pieluszki, które pozwalają pupie "oddychać".

    Zmieniamy pieluchę

    PRZYGOTUJ SIĘ


    Szczególnie dla początkujących mam wymiana pieluchy to cała akcja. Nigdy nie zostawiaj maluszka samego na przewijaku (to już lepiej położyć go na ziemi). Wcześniej powinnaś mieć przygotowane pod ręką: nową pieluchę, ubranko, myjkę lub chusteczki, kosmetyk, wiaderko na śmieci.



    1. Zdejmij brudną pieluchę.

    2. Wytrzyj pupkę dziecka miękkim, wilgotnym ręczniczkiem. Najwygodniejsza w użyciu jest jednorazowa mokra chusteczka.

    3. Dokładnie wysusz pupę miękkim ręcznikiem, żeby uniknąć podrażnień. Nie zapomnij o fałdkach między nóżkami. Podnoś dziecko za pupę, nigdy nie za stópki!

    4. Zostaw malucha na chwilę bez pieluchy (gdy jest zimno, okryj go tetrową pieluchą). Świeżego powietrza potrzebuje szczególnie pupa z podrażnieniami.

    5. Posmaruj pupę kremem. Możesz też użyć pudru, ale nie używaj obu tych kosmetyków naraz. Dobra jest też maść cynkowa.
  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska