MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy ruszy nabór do szkół i przedszkoli w Gorzowie? To muszą wiedzieć rodzice!

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Rekrutacja prowadzona będzie drogą elektroniczną.
Rekrutacja prowadzona będzie drogą elektroniczną. Pexels
Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego zostało jeszcze sporo czasu, ale coraz mniej mają go rodzice, którzy zastanawiają się nad wyborem przedszkola lub szkoły dla swoich pociech. Gorzowski magistrat podał właśnie daty rozpoczęcia rekrutacji dzieci do miejskich placówek. Od kiedy można załatwiać formalności?

Kiedy zapisać dziecko do przedszkola lub szkoły?

Znany jest już tegoroczny harmonogram naboru do gorzowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Rekrutacja rozpocznie się na początku marca i podobnie jak w poprzednich latach będzie prowadzona drogą elektroniczną. Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Gorzowie:

  • rozpocznie się 1 marca
  • zakończy się 15 marca

Udział w rekrutacji powinny wziąć tylko dzieci zapisywane do przedszkola po raz pierwszy.

Rodzice zapisując dziecko do przedszkola po raz pierwszy muszą wypełnić wniosek w formie elektronicznej. Do wyboru są maksymalnie trzy placówki. Następnie taki wypełniony podpisany i wydrukowany wniosek należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru - tłumaczą urzędnicy.

Przeczytaj również: Gorzowianie już nie chcą mieć dzieci? Wyraźny spadek liczby urodzeń

Jeśli rodzice nie złożą wydrukowanego wniosku w przedszkolu w terminie od 1 do 15 marca, to ich dziecko nie zostanie ujęte w procesie rekrutacji. O jakich terminach warto jeszcze pamiętać?

  • 18-25 marca - weryfikacja złożonych wniosków
  • 26 marca - ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki

Ważny termin dla rodziców obecnych przedszkolaków

Nieco wcześniej formalności powinni natomiast dopełnić rodzice obecnych przedszkolaków. Chodzi o dzieci, które już są wychowankami danej placówki i będą w niej kontynuowały wychowanie przedszkolne. W takiej sytuacji opiekunowie muszą złożyć specjalną deklarację.

  • 29 stycznia - 9 lutego - potwierdzenie przez rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej woli kontynuacji edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym.

Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowej placówce w nowym roku szkolnym.

Jeśli rodzice zamierzają zapisać przedszkolaka do innego przedszkola miejskiego, to najpierw muszą zgłosić rezygnację w dotychczasowej placówce i nie wypełniać karty kontynuacji edukacji przedszkolnej. Wtedy ich dziecko będzie uczestniczyło w rekrutacji na takich samych zasadach, jak dziecko zapisywane do przedszkola po raz pierwszy - tłumaczą urzędnicy.

W marcu rusza też nabór do podstawówek

Również w marcu rozpocznie się rekrutacja do publicznych podstawówek w Gorzowie. Ona także zostanie przeprowadzona elektronicznie. Rekrutacja do szkół podstawowych w Gorzowie:

  • rozpocznie się 4 marca
  • zakończy się 3 kwietnia

Weryfikacja złożonych wniosków odbędzie się od 6 do 18 kwietnia. Listy dzieci zakwalifikowanych lub niezakwalifikowanych do szkół zostaną ogłoszone 22 kwietnia. Do 13 maja rodzice kandydatów będą natomiast musieli złożyć pisemne oświadczenie o woli przyjęcia dziecka do danej placówki.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska