Andrzej Rochmiński został dyrektorem lubuskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ostatnich wyborach startował na wójta, ale przegrał.

- Musimy bardzo mocno współpracować z samorządami, aby otworzyć się jeszcze szerzej dla rolników. Chodzi o informacje, pomoc dla nich, ponieważ wiele procedur związanych z prowadzeniem gospodarki jest naprawdę skomplikowanych - podkreśla Rochmiński.

Dyrektor lubuskiego oddziału zaznacza, że ma doświadczenie związane z rolnictwiem. Jakie? Jest prezesem spółki kierującej Agrostadniną w Bronkowie, czyli w miejscowości, w której mieszka. Ponadto jest również współudziałowcem firmy, zajmującą się uprawą zbóż i rzepaku.

Pan Andrzej był przez 10 lat wójtem gminy Bobrowice. Mieszkaniec Bronkowa ostatecznie w 2006 roku ustąpił miejsca obecnemu wójtowi, Markowi Babulowi. Podczas ostatnich wyborów samorządowych planował powrót na stanowisko wójta, jednak mieszkańcy gminy zadecydowali inaczej i w urzędzie pozostał Babul.

Andrzej Rochmiński jest nie tylko dyrektorem, ale też pełni funkcję sekretarza powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie Odrzańskim. Co ciekawe, zastępcą dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest również były samorządowiec. Od pięciu lat jest nim Andrzej Chinalski, były burmistrz Krosna Odrzańskiego, który pracował w magistracie nieprzerwanie od 1990 do 2002 roku. Przegrał w wyborach z obecnym burmistrzem miasta nad Odrą, Markiem Cebulą.