MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kl. 5c SP nr 8 w Żarach

Redakcja
Klasa 5c, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach

Wychowawca Agnieszka Ropska

KLASYFIKACJA PIĄTEJ "CE" Z ŻARSKIEJ ÓSEMKI

Na apelu z okazji Dnia Nauczyciela Szkolny Klub Literacki przedstawił scenkę kabaretową pt. Atlas uczniów. Scenka była bardzo śmieszna, ale jednocześnie prawdziwa. Pokazywała różne typy uczniów. My rzeczywiście tacy jesteśmy!

Mamy w klasie na pewno kilka Marud Lekcyjnych. Typ łatwo rozpoznać po znudzonej minie. Taki nigdy nie cieszy się z tego, że jest na lekcji. Wręcz przeciwnie - każda lekcja to pasmo udręk. Ciągle marudzi. Na pewno takimi marudami są bliźniacy Dominik i Kuba. Kolejny typ to Odpisywacz Zaciekły. Można się na niego natknąć przed lekcjami lub na przerwach. Jest on wyjątkowo przebiegły, ale też ostro zwalczany przez nauczycieli. Tych też jest kilku u nas, ale ich nie zdradzę. Obgryzacz Zaciekły i Bujak Pospolity to kolejne gatunki. Bujakiem jest nasz niesamowity, wiecznie wiercący się i popadający w różne kłopoty Kuba G. Potrafi też nieźle obgryzać. Gdy zje już śniadanie, zabiera się za: kredkę, długopis, ołówek, gumkę - obgryzie wszystko. Kuba jest ciekawym zjawiskiem. Potrafi każdy zeszyt zamienić w brudnopis, bo na lekcjach ćwiczy się w sztuce graffiti. Grzesiek zresztą też - grafficiarz, ale również całkiem niezły tancerz hip - hopu, tak jak Rafał i Julita.

Występuje u nas dość licznie Pracuś Szlachetny. To ulubiony typ w szkole. Nieskazitelny wygląd, uczesane włosy, wyprostowana sylwetka i wzorowa postawa uczniowska. Typ ten objęty jest całkowitą ochroną, a jego uszkodzenie podlega surowej karze. Nasi Pracusie Szlachetni to Sandra, Mateusz, Bartek, Dianka, Marta i dwie Kaśki. No może jeszcze Julia. Sandra jest zawsze niezawodna. Pozostali też bardzo się starają. Mają też inne talenty: Marta i Kasia K. świetnie tańczą. Kaśka P. super recytuje i bardzo dobrze pływa. Chodzi też razem z Julitą do szkoły muzycznej. Mateusz jest miłośnikiem średniowiecza i potrafi sam zrobić misiurkę. No nie, same talenty.

Wróćmy do atlasu uczniów. Zaśmiecasz Haniebny - ten gatunek do rzadkości nie należy! Ślady jego pobytu zawsze są widoczne: a to jakieś papierki, a to butelka po soczku, popisana ławka. Typ szczególnie znienawidzony przez panie sprzątaczki. Reprezentanci klasowi to Kuba G., bliźniaki, czasami Krystian i Krzyś.

Na szczęście nie mamy w klasie Przemądrzalców Odpychających. Taki wie zawsze najlepiej! Pozjadał wszystkie rozumki. Jego najważniejszym celem jest udowodnienie nauczycielowi błędu. Jest niezwykle odpychający. Brr... Podobny do Pracusia, ale podstępny: szuka w encyklopedii jakichś szczególików, a potem zadaje nauczycielowi podchwytliwe pytania. No, może czasami Mateusz i Sandra zdradzają podobne cechy. Obibok Zagorzały - Przypomnijcie sobie Pracusia Szlachetnego, a od razu zorientujecie się, jakie cechy gatunkowe wyróżniają ten typ. Po pierwsze - nieuk, po drugie - obibok, po trzecie niereformowalny. Niestety tu Kuba, bliźniaki i Renatka. Mamy też kilku Unikatów Trafionych znanych również jako Strachlaki Nauczycielskie. Cały czas starają się unikać wzroku nauczyciela, patrząc w dal albo chowając się za plecami innych. Nauczyciel musi się bardzo starać, aby w końcu ich trafić i wywołać do tablicy. Dwa Michały i Jasiek to reprezentanci tego gatunku. Granatnik Szybkostrzelny jest u nas szeroko rozpowszechniony. To ci, którzy nie wyzbyli się nawyków z klas młodszych. Ujawnia się wtedy, gdy nauczyciel zadaje pytanie. Granatnik reaguje natychmiast! Nim nauczyciel dokończy pytanie, ten już wyrywa się do odpowiedzi. Strzela szybko, ale przeważnie niezbyt celnie. Rafał, Krzysiek, Krystian, Julita, Julia, Grzesiek, Miranda i bliźniaki oprócz Pracusiów Szlachetnych mają zawsze rękę w górze.

Podsumowując - są w naszej klasie grzyby…, przepraszam uczniowie rozmaici. Na szczęście nie ma trujących, więc są nieszkodliwi. Bywają spory, walki i zatargi; są różne sympatie, a nawet antypatie, ale nikt nigdy nie przeniósłby się do innej klasy. A pani to taki badacz - kolekcjoner, który z cierpliwością poświęca czas na klasyfikację i pielęgnowanie tylu gatunków - przypadków.

Jak powstała praca? Pani podrzuciła pomysł na zainspirowanie się kabaretem i scenką Atlas Uczniów. Wspólnie na lekcji wychowawczej sklasyfikowaliśmy się. Napisali najzdolniejsi w pisaniu wypracowań, czyli wiadomo kto, pod kierunkiem pani Ropskiej.

O NASZEJ KLASIE

* Nasza klasa jest wesoła, zabawna, zgrana. Potrafimy zgodnie współpracować, kiedy trzeba przyznać się do "grzechów" i przeprosić. Jesteśmy zorganizowani i koleżeńscy. Czasami zachowujemy się jednak nieodpowiedzialnie, potrafimy być niegrzeczni i hałaśliwi. Każdy w klasie jest inny, ale przez tę różnorodność nie jesteśmy nudni - często razem śmiejemy się do łez. Jest super!

* W naszej klasie liczy się dobra zabawa, współpraca, nauka, zaufanie (bo każdy z nas ma swoje tajemnice), przyjaźń.

* Najfajniejszym dniem w szkole był/będzie: klasowa wigilia, ponieważ możemy wspólnie spędzić czas, podzielić się opłatkiem - stajemy się taką szkolną rodziną; piknik rodzinny z Chrobrym, wycieczka klasowa do Torunia, dzień sportu, zabawa andrzejkowa, każdy dzień spędzony z przyjaciółmi; będzie dzień, w którym wygramy konkurs.

* Kochamy naszego wychowawcę, bo z naszą panią o wszystkim można porozmawiać, potrafi nas wysłuchać. Ma poczucie humoru, jest wyrozumiała, dobra, uczciwa, uprzejma, wesoła, potrafi zorganizować fajne imprezy i wycieczki, przygotowuje nas do różnych konkursów, wymyśla ciekawe zajęcia. Pomaga, gdy potrzebujemy pomocy, pociesza, umie wiele nam wyjaśnić. Pani jest odpowiedzialna i inteligentna. Jest super i bardzo się lubimy - dba o nas.

* Ulubiony nauczyciel: Pani Maria Woroniec (sztuka) - jest miła, ponieważ kocha wszystkie dzieci, nawet niegrzeczne, a jak krzyczy, to tylko z dobroci, można się razem pośmiać i pośpiewać; Pan Robert Młynarski (historia) - jest zabawny, miły, dobrze uczy, "bardzo śmieszny", umie z nami żartować, jak mamy "luźne lekcje", potrafi być wymagający; Pani Edyta Pawlus (matematyka) - jest fajna, bo zadaje na sprawdzianach dodatkowe zadania i można dostać szóstkę; Pan Piotr Rogulski (technika) - jest zabawny, mądry i dobrze uczy; Pani Marzena Kosałka (język angielski) - jest miła i wesoła; Trener Kołacz, bo uczy wychowania fizycznego.

* Jesteśmy aktywni nie tylko na lekcjach, ale również w domu i na zajęciach pozalekcyjnych, wszędzie nas pełno, startujemy w konkursach przedmiotowych i sportowych; bierzemy udział w imprezach i akcjach szkolnych (piknik z Chrobrym, konkursy czytelnicze, akcje prozdrowotne, redakcja gazetki szkolnej, apele, koła zainteresowań: przyrodnicze, wokalne, językowe, polonistyczne, matematyczne, historyczne), wspomagamy Samorząd Uczniowski.

* Startujemy w tym plebiscycie, bo kochamy naszą panią i chcemy, żeby była z nas dumna, z nami jest wesoło i pani się nigdy z nami nie nudzi; bo chcemy zwyciężyć, lubimy konkursy; bo jesteśmy fajną, zgraną klasą, chcemy to pokazać; bo znów możemy zrobić coś wspólnie, chcemy się dobrze bawić i zależy nam na nagrodzie.

.

Zobacz film ,,Klasa V c - Jak dorasta pokolenie ?"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska