Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kliniczny Oddział Położniczo-Ginekologicznym w Zielonej Górze ma nowego kierownika. Została nim dr n. med. Agata Kuszerska

red.
Dr n. med. Agata Kuszerska kieruje Klinicznym Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym
Dr n. med. Agata Kuszerska kieruje Klinicznym Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym Szpital Uniwersytecki
Dr n. med. Agata Kuszerska od niedawna kieruje Klinicznym Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

- Jestem przede wszystkim perinatologiem, więc moim nadrzędnym celem jest kompleksowa opieka nad kobietą ciężarną, zwłaszcza w ciąży powikłanej, a także nad chorym dzieckiem. Dlatego zależy mi na rozwoju diagnostyki prenatalnej, aby zwiększyć wykrywalność wad u płodu – mówi dr A. Kuszerska. W niedalekiej przyszłości chce ściśle współpracować z Klinicznym Oddziałem Chirurgii i Urologii Dziecięcej, aby opieka nad maluchami była kompleksowa. Przypomnijmy – oba oddziały znajdą się w budowanym właśnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, będzie tam również nowoczesny blok operacyjny.

Docelowa dr A. Kuszerska chce stworzyć w zielonogórskim szpitalu centrum składające się z kompleksu poradni dedykowanych ciężarnym pacjentkom i ich nienarodzonym dzieciom. Centrum spełniałoby również rolę konsultacyjną, a także ściśle współpracowało z innymi wyspecjalizowanymi ośrodkami w kraju, tak, aby kobieta ciężarna zgłaszająca się do szpitala w Zielonej Górze objęta była pełną opieką, a nie odsyłana do innych ośrodków. Tutaj wiodąca rolę spełnia pododdział patologii ciąży, który - w opinii dr A. Kuszerkiej – zapewnia kobietom opiekę opartą na najnowszych standardach i rekomendacjach dostępnych w literaturze. Doskonałym uzupełnieniem tego oddziału jest oddział neonatologii z najwyższym poziomem referencyjności i świetnymi wynikami jeśli chodzi o przeżywalność tzw. skrajnych wcześniaków.

Dr Agata Kuszerska stawia również na leczenie operacyjne pacjentek nowotworowych oraz rozwój ginekologicznej diagnostyki onkologicznej. Zależy jej także, aby więcej zabiegów odbywało się przy użyciu coraz popularniejszych mało inwazyjnych technik operacyjnych, takich jak laparoskopia, czy histeroskopia.

Czytaj też: Tak będzie wyglądało Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze

Prace przy budowie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze idą sprawnie. To jedna z tych inwestycji, które cieszy się zainteresowaniem mieszkańców całego województwa. Koszt budowy to około 112 mln złotych. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem budynek zostanie ukończony w październiku 2020 roku. Na jakim etapie są prace? Jak będzie wyposażony obiekt?  Kiedy placówka zacznie przyjmować pacjentów? Zobaczcie!Pierwsi pacjenci nowej placówki powinni pojawić się już na początku 2021 roku. Tego typu obiekt jest potrzebny w naszym regionie i, kto wie, być może za jakiś czas stanie się również istotnym punktem wśród placówek zdrowotnych na mapie Polski.  W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka znajdą się: ---> oddział pediatrii ogólnej z wydzielonymi łóżkami na potrzeby endokrynologii, hematologii i nefrologii dziecięcej, a także wydzielony odcinek izolacyjno-zakaźny (52 łóżka, w tym 46 pediatrycznych i 6 izolacyjno-zakaźnych, oddział chirurgii i urologii dziecięcej z łóżkami przeznaczonymi też na potrzeby chirurgii noworodka i traumatologii (30 łóżek), ---> oddział onkologii dziecięcej (12 łóżek); ---> oddział położnictwa z traktem porodowym i salą cięć cesarskich (23 łóżka dla matek, 23 łóżeczka dla noworodków, 2 sale do cięć cesarskich); ---> oddział neonatologiczny, przeznaczony także dla potrzeb patologii noworodka (15 łóżeczek intensywnej terapii noworodka, 12 stanowisk OIOM); ---> oddział anestezjologii i intensywnej terapii dla dzieci (6 łóżek).POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Mars, jak nigdy na wyciągnięcie ręki. Kiedy kolonizacja?Flaris Lar 1. Pierwszy na świecie polski biznesowo-rodzinny odrzutowiec na testach w Babimoście

ZIELONA GÓRA. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka rośnie w oczac...

Dr n. med. Agata Kuszerska jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą w dziedzinie położnictwa i ginekologii, a także specjalistą perinatologiem. Doktorat obroniła w 2014 r. Posiada m.in. certyfikaty z zakresu badań prenatalnych oraz oceny anatomii płodu FMF. Wcześniej pracowała w Ginekologiczno-Położniczym Klinicznym Szpitalu w Poznaniu oraz w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

A. Kuszerska podkreśla, że kieruje zespołem zgranym, uzupełniającym się i z ambicjami. Kliniczny Oddział Położniczo-Ginekologiczny zatrudnia najwięcej personelu. Pracuje tam ponad 120 osób, w tym 13 lekarzy specjalistów i 7 rezydentów. Kadrę lekarską stanowią, położnicy - ginekolodzy, a także dwóch ginekologów-onkologów, dwóch lekarzy specjalistów w trakcie uzyskiwania drugiej specjalizacji z zakresu onkologii oraz jeden lekarz specjalista, który niedawno zakończył specjalizację z zakresu perinatologii. W zespole pracują również lekarze posiadający certyfikaty uprawniające do wykonywania badań echo serca płodu oraz do badań prenatalnych.

Czytaj także: Pobyt rodziców z chorym dzieckiem w szpitalu będzie bezpłatny. Dotyczy to również opiekunów osób niepełnosprawnych

Zobacz wideo: Jak wygląda macierzyństwo w Polsce, a jak za granicą?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska