Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Nowej Soli

(jan)
12 czerwca w Nowej Soli uruchomiona została czwarta linia komunikacji miejskiej.
12 czerwca w Nowej Soli uruchomiona została czwarta linia komunikacji miejskiej. Filip Pobihuszka
W środę oficjalnie wystartowała nowa, czwarta linia komunikacji miejskiej. Modyfikacji uległy też kursy na pozostałych trzech trasach - wszystko w związku licznymi głosami mieszkańców.

Przypomnijmy: nowa, czwarta linia (relacji Stare Żabno - ul. Północna) jest odpowiedzią na wiele głosów nowosolan, którzy po zmianie przewoźnika oraz dotychczasowych kursów, zostali pozbawieni połączeń z centrum. Głównie chodziło o mieszkańców ul. Głogowskiej, którzy m.in. na naszych łamach ubolewali nad tym, że po majowych "roszadach" w komunikacji (od teraz odpowiada za nią MZK Żagań) nie mają jak dostać się do pracy, czy pojechać w niedzielę do kościoła.

Magistrat, w związku z licznymi uwagami, zdecydował się więc na uruchomienie dodatkowych kursów, które oficjalnie wystartowały właśnie w środę. Jak się dowiedzieliśmy, od 12 maja zmodyfikowany został także rozkład jazdy na pozostałych trzech liniach. O jakie zmiany konkretnie chodzi?

Jako, że czwarta linia we wszystkie dni tygodnia uwzględnia kursy do Parku Krasnala oraz ogródków działkowych przy ul. Południowej, zmianie ulega rozkład linii numer 1 - w dni świąteczne wypadają z niego kursy w kierunku Parku Krasnala oraz ul. Chrobrego.

W linii numer 1 zmienione zostały także godziny odjazdów w dni wolne (soboty, niedziele i święta) w celu zapewnienia m.in. dojazdu na niedzielne msze św. oraz jednego kursu w dni robocze (przesunięto go z godz. 9.40 na godz. 9.55).

Zmianie ulegną również godziny odjazdów oraz trasa linii nr 2. Od tej pory będzie się ona zaczynała na ul. Zielonogórskiej (przystanek Zielone Tarasy), skąd autobus będzie jechał w kierunku centrum. Przystankiem końcowym ma być pętla przy ul. Chrobrego.

Najmniejsza zmiana wprowadzona została w linii nr 3. Przesunięto tutaj poranny kurs ze szpitala z godz. 7.10 na godz. 7.15. Autobus będzie teraz jeździł w kierunku ul. Wyspiańskiego przez ul. Kaczkowskiego oraz ul. Przyszłości, a nie jak dotychczas ul. Staszica i ul. Piłsudskiego.

Przypominamy, że pełen rozkład czwartej linii, możecie znaleźć na naszej stronie internetowej: www.mmnowasol.pl.
Obowiązujące kursy wszystkich linii znaleźć można także na stronie internetowej nowosolskiego magistratu oraz oczywiście na wszystkich przystankach.

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Wideo

Komentarze 51

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kresz

*

 

www.mmpk.info/rozklad_jazdy_na_telefon,68,13338.html

 

 

*

G
Gość
W dniu 25.06.2013 o 21:51, Gość napisał:

A skompromitowany nowosolski margines spod różnych znaków jak zwykle robi to co uwielbia  - wypisuje na forum bzdury i wytwory swojej chorej wyobraźni. W przypadku marginesu obowiązuje żelazna zasada: NIE GADAJ Z GŁUPCEM, BO INNI MOGĄ NIE ZAUWAŻYĆ RÓŻNICY.

 Kuźwa, nie nadążam za tobą :))))Ale cóż, kopiuj-wklej jest lepsze i szybsze:)

G
Gość
W dniu 24.06.2013 o 22:11, Gość napisał:

Wszelka dyskusja z totalnie skompromitowanym nowosolskim statystycznym marginesem spod różnych znaków mija się z celem. Rozmowa z piewcami spiskowych teorii dziejów i ludźmi biorącymi swoje urojenia za rzeczywistość to kompletna strata czasu. :D  :lol: 

 

To po jakiego diabła kopiujesz bezustannie te swoje dyrdymały??? Zdecyduj sie - albo dyskutujesz, jeśli potrafisz, albo nie dyskutujesz, jeśli potrafisz milczeć:)bo to, co wypisujesz daje podstawy do myślenia o tobie w sposób, powiedzmy - różny, czyt. - jednoznaczny:)

t
though fega

chore,ujadasz,idioto,do budy,waruj, i jeszcze wiele  takich  określeń. ..głąb,,debil

 

Przecież jest regulamin , czy administrator śpi ? , za co mu płacą ?

A może to jest funkcja charytatywna ? nie wiem....

 

 

r
red

ściu

W dniu 24.06.2013 o 22:11, Gość napisał:

Wszelka dyskusja z totalnie skompromitowanym nowosolskim statystycznym marginesem spod różnych znaków mija się z celem. Rozmowa z piewcami spiskowych teorii dziejów i ludźmi biorącymi swoje urojenia za rzeczywistość to kompletna strata czasu. :D  :lol: 

gościu - ta twoja obsesja dot. totalnie skompromitowanego nowosolskiego statystycznego

spod róznych znaków - chyba wymaga psychiatry. Nie widzisz tego?

G
Gość

Wszelka dyskusja z totalnie skompromitowanym nowosolskim statystycznym marginesem spod różnych znaków mija się z celem. Rozmowa z piewcami spiskowych teorii dziejów i ludźmi biorącymi swoje urojenia za rzeczywistość to kompletna strata czasu. :D  :lol: 

 

 

 

 

 

r
red

Zauważcie - na forum dot. komunikacji w gminie i m.N.Sól /zniszczonej totalnie/-aktywny-aktywna -  jest wyjątkowo wredna kreatura - która gorliwie broni  zrujnowania komunikacji tej

która była - poprzez prymitywne chamskie opluwanie,  ludzi którzy mają słuszne uwagi.

Jeżeli to gorliwcy prezydenta - wystawia sobie świadectwo.

Będą wybory-medale medalami - ale tak popsuć życie zwykłym ludziom

.

G
Gość
W dniu 20.06.2013 o 11:41, Gość napisał:

A może znajdzie się ten bohater co rozkład jazdy planował i ten co akceptował. Niech odpowie dla kogo i po co są te autobusy? Bo nie dla ludzi pracujących.

 

Jak znam życie, czyt. nowosolskie realia, nie znajdzie się. "To nie ja" - jak zwykle.

G
Gość
W dniu 19.06.2013 o 14:05, Gość napisał:

Tyle było gadania o tym, że autobusy woziły powietrze, a dwa dni temu widziałem jak przed 19 jeden z tych nowych jechał sobie zupełnie pusty. Czy to nie jest dziwne? Miało być racjonalnie i oszczędnie, a tutaj taki przypadek. Po co komu taka komunikacja? Może jednak czas zweryfikować rozkład jazdy, ponownie i raz jeszcze?

 

 

A może znajdzie się ten bohater co rozkład jazdy planował i ten co akceptował.

 

Niech odpowie dla kogo i po co są te autobusy? Bo nie dla ludzi pracujących.

 

 

G
Gość

Tyle było gadania o tym, że autobusy woziły powietrze, a dwa dni temu widziałem jak przed 19 jeden z tych nowych jechał sobie zupełnie pusty. Czy to nie jest dziwne? Miało być racjonalnie i oszczędnie, a tutaj taki przypadek. Po co komu taka komunikacja? Może jednak czas zweryfikować rozkład jazdy, ponownie i raz jeszcze?

G
Gość
W dniu 15.06.2013 o 13:25, Gość napisał:

Niby dla kogo ten szacunek??? Co do reszty podsumuje jedynie, że takie jak ty jednostki są bublami genetycznymi i matka natura powinna sama eliminować takie niewypały.

 

Szacunek dla adwersarza.....................szacunek do samego siebie. Nie życzę Ci niczego złego, tak jak Ty życzysz mi śmierci. Życie jest najwyższym darem i nie będzie z niego poprawki. Dajesz swoim wpisem świadectwo postępowania.  Brak Ci elementarnych odruchów ludzkich. Są granice złośliwości Ty je przekraczasz. Nie ma dla Ciebie świętości i tematów tabu. Zastanów się co robisz. Swoimi wpisami zrażasz do siebie wszystkich.........................Proszę abyś zastanowił się nad swym postępowaniem.

Władze Nowej Soli zasługują na bardziej wyrafinowanego przeciwnika. Ty jesteś folklorem politycznym.

G
Gość

Niby dla kogo ten szacunek??? Co do reszty podsumuje jedynie, że takie jak ty jednostki są bublami genetycznymi i matka natura powinna sama eliminować takie niewypały.

G
Gość
W dniu 15.06.2013 o 11:49, Gość napisał:

Mój nie ale twojego guru owszem......o ile w ogóle go ma.

 

Twoja chorobliwa nienawiść przybiera formy paranoi. Zrobisz wszystko w imię zemsty. Kierują Tobą najniższe z najniższych pobudek. Brak Ci szacunku o kulturze nie wspomnę. Współczuję rodzicom, że spłodzili takiego bufona. Współczuję,żonie i dzieciom o ile takowych posiadasz. Nie nadajesz się do życia w społeczności. Matka natura, lub  jak wolą inni Stwórca nie spisali się, nie jesteś ich chlubą.

Jednostko aspołeczna....................

G
Gość

Mój nie ale twojego guru owszem......o ile w ogóle go ma.

G
Gość
W dniu 15.06.2013 o 09:45, Gość napisał:

Pobierałeś nauki u swojego mistrza w lataniu do prokuratury......hehe. On to to ocykane więc możne udzieli ci kilku wskazówek  :lol:  :lol:  :lol:

 

Posłuchaj, to nie donosocielstwo. Nie można promować kradzieży, bo tak jest jeśli kierowcy okradają pracodawcę. Nie można również popierać szkalowania i pomawiania.

 

Twój wybiorczy system wartości dopuszcza kradzież i pomówienia ?

Dodaj ogłoszenie