5/8
15 lipca przywrócono możliwość wjazdu turystów na Malediwy....
fot. pexels

MALEDIWY

15 lipca przywrócono możliwość wjazdu turystów na Malediwy. Wcześniejsza rezerwacja hotelu jest konieczna.

Przy przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Podróżni powinni wypełnić online (na 24 godziny przed podróżą) deklarację o stanie zdrowia (formularz dostępny na stronie: www.imuga.immigration.gov.mv). W przypadku spędzenia części pobytu w guesthousie, na 72 godziny przed wylotem z Malediwów należy wykonać test PCR.

6/8
Wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną...
fot. pexels

HISZPANIA

Wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską zobowiązani są do poddania się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

Od 23 listopada 2020 roku, wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski), zobowiązani będą do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

7/8
Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu...
fot. pexels

EGIPT

Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub język arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu. Powyższe regulacje nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat.

Od 6 maja 2021 r. wprowadzono wymóg poddawania się bezpłatnym testom typu ID NOW COVID-19 wobec wybranych grup pasażerów po przylocie do Egiptu. Wymóg dotyczy pasażerów przylatujących z państw, w których miały pojawić się mutacje wirusa SARS-CoV-2, tj. według władz egipskich z krajów Ameryki Południowej i z Indii. Testy będą wykonywane na terenie lotnisk egipskich.

8/8
Turyści z Polski mogą pojechać na wakacje do Chorwacji. Nie...
fot. pexels

CHORWACJA

Turyści z Polski mogą pojechać na wakacje do Chorwacji. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu do tego kraju. Wybierając się na wczasy do Chorwacji, nie trzeba odbywać kwarantanny w Chorwacji.

Turyści z Polski przy przekraczaniu granicy z Chorwacją muszą okazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na obecność koronawirusa. Test nie może być starszy niż 48 godz.(licząc od momentu pobrania materiału do badania).

Z obowiązku okazania na granicy negatywnego wyniku testu zwolnione są m.in:

dzieci do momentu ukończenia siedmiu lat, przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu;
osoby posiadające zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień (bez względu na rodzaj szczepionki), o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
osoby, które przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim, zawierającym daty przechodzenia choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczPrzejdź na i.pl

Polecamy

Historyczna ulica w Gorzowie będzie pełniła funkcję deptaka

Historyczna ulica w Gorzowie będzie pełniła funkcję deptaka

Tłumy na targowisku w Żarach. Zobaczcie ceny warzyw i owoców!

Tłumy na targowisku w Żarach. Zobaczcie ceny warzyw i owoców!

Nadchodzi nowe rozszerzenie do kart Pokemon. Zobacz nowości w dodatku Shrouded Fable

Nadchodzi nowe rozszerzenie do kart Pokemon. Zobacz nowości w dodatku Shrouded Fable

Zobacz również

Najprostsza pasta jajeczna z awokado. Takie śniadanie dodaje wigoru

Najprostsza pasta jajeczna z awokado. Takie śniadanie dodaje wigoru

Ford na EKG w Katowicach. Elektromobilność wymaga od nas zmiany podejścia

Ford na EKG w Katowicach. Elektromobilność wymaga od nas zmiany podejścia