Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z najlepszymi wynikami w historii

Redakcja
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna od lat wspiera przedsiębiorców, którzy planują inwestycje w zachodniej części Polski
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna od lat wspiera przedsiębiorców, którzy planują inwestycje w zachodniej części Polski K-S SSE
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna należy do przodujących w kraju. Osiągnęła najlepszy wynik finansowy od początku istnienia, a ostatnio zdobyła dwie ważne nagrody gospodarcze.

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje już 26 lat. Została powołana z inicjatywy kostrzyńskiego samorządu. Swoim zasięgiem obejmuje największy obszar ze wszystkich Specjalnych Stref. Działa na terenie województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i Wielkopolski.

- We współpracy z samorządami i instytucjami centralnymi staramy się przygotowywać możliwie najbardziej kompleksową ofertę dla inwestorów. Stworzyliśmy bardzo dobrą ofertę w Gorzowie, pracujemy nad kolejnymi obszarami – podkreśla Krzysztof Kielec, prezes spółki K-S SSE.

- Warto pamiętać, iż jesteśmy bardzo zaangażowani w inicjatywy społeczne. Wspieramy sport, kulturę oraz organizacje społeczne. Staramy się oddziaływać lokalnie i regionalnie w celu budowania świadomości w zakresie możliwości wsparcia i dzięki temu zachęcać do inwestycji – dodaje prezes Kielec.

Zaangażowanie K-S SSE we wspieranie przedsiębiorców i lokalnej społeczności zostało dostrzeżone m.in. podczas ekonomicznego Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Kostrzyńsko-Słubicka Strefa otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii „zarządzanie”. Została też laureatem „Diamentów” miesięcznika Forbes.

- Bardzo cieszą nas otrzymywane wyróżnienia i nagrody, które potwierdzają realizację naszej służebnej misji dla tworzenia warunków dla rozwoju gospodarczego – przyznaje Krzysztof Kielec.

Strefy ekonomiczne obejmują obszar całego kraju

Warto przypomnieć, że w maju 2018 roku weszła z życie ustawa, która zmodyfikowała przepisy o funkcjonowaniu stref ekonomicznych. Najważniejszą zmianą było powołanie Polskiej Strefy Inwestycji, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Oznacza to, że przedsiębiorca może wskazać wybrane miejsce inwestycji i zwrócić się z prośbą o pomoc publiczną.

- Premiowane wsparciem są inwestycje spełniające kryteria ilościowe i jakościowe, które nie stanowią bariery wejścia dla większości otrzymywanych przez nas projektów. Należy dodać, iż szczególnie uprzywilejowany jest sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorców MŚP oraz inicjatywy w zakresie badań i rozwoju – wyjaśnia prezes Kielec.

K-S SSE SA od początku obowiązywania nowej ustawy osiąga najlepsze wyniki w swojej historii pod względem zainwestowanego kapitału przez przedsiębiorców oraz własnych wyników finansowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska