Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzech kandydatów na stanowisko burmistrza w Babimoście. Przedstawiamy ich sylwetki

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W najbliższych wyborach samorządowych o stanowisko burmistrza Babimostu walczy trzech kandydatów — Alina Jągowska, Aneta Sybis-Jeż i Zbigniew Woziński. Przedstawiamy ich sylwetki.
  • Alina Jągowska ma 49 lat, reprezentuje KWW Alina I Drużyna. Energia I Pracowitość.

Jest członkiem partii politycznej — Platforma Obywatelska RP. W ubiegłych wyborach samorządowych kandydowała na Burmistrza Babimostu, zdobywając wówczas ponad 1200 głosów, co stanowiło niemal 46% poparcia.

Od 29 lat jest mieszkanką Babimostu. Ukończyła m.in. Biologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat pracuje w Samorządzie Województwa Lubuskiego, pełniąc funkcję Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Jest także właścicielką klubu fitness w Babimoście.

W programie przedstawia głównie obietnice stymulowania lokalnej przedsiębiorczości, rozwój infrastruktury np. powstanie basenu, „Promenady Stare Łazienki w Babimoście”, czy „Krumskie Kalisko” oraz zwiększenie środków na zapewnienie bezpieczeństwa przez założenie systemu monitoringu i wzmocnienie współpracy z policją.

  • Aneta Sybis-Jeż ma 52 lata. Startuje na stanowisko Burmistrza Babimostu z KWW Babimost Przyjazna Gmina.

Posiada wykształcenie wyższe z zakresu Zarządzania, dodatkowo w kierunku Menedżera Kultury, Doradztwa Zawodowego, Logopedii, Pedagogiki i Resocjalizacji. Swoją karierę realizowała na stanowiskach wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku wychowawczym oraz w Szkole Podstawowej w Nowym Kramsku i Podmoklach Małych równocześnie pracując w Starym Kramsku i Podmoklach Wielkch jako logopeda. Od 17 lat pełni funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście.

W programie skupia się na zapewnieniu środków UE na realizację zadań i inwestycji, wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, rewitalizacji terenów zielonych czy zachowaniu ogrodów działkowych w istniejącej formie.

  • Woziński Zbigniew to 62-letni kandydat na Burmistrza Babimostu — KWW Aktywni Babimojszczanie.

Nie należy do partii politycznej. Prywatnie mąż, ojciec dwóch żonatych synów i dziadek. Zdobył wyższe wykształcenie kończąc studia magisterskie oraz studia podyplomowe z zamówień publicznych.

Przez 15 lat pracował w urzędzie, jest także prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej, które zrzesza 120 członków. Jest założycielem grupy Aktywni Babimojszczanie. Był wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła i wiceprzewodniczącym Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego.

Kampania tego kandydata skupia się na zapewnieniu środków z Unii Europejskiej, aby realizować inwestycje infrastrukturalne i społeczne, dążeniu do poprawy jakości powietrza oraz wprowadzeniu zasad partycypacji społecznej, budżetu obywatelskiego, funduszy sołeckich, konsultacji społecznych i inicjatyw lokalnych.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska