Które Koło Gospodyń Wiejskich z naszego regionu otrzyma prestiżowy tytuł? Oto liderzy rankingu. Wielki finał już w poniedziałek, 30 września

red
Prestiżowy tytuł i cenne nagrody czekają na członkinie kół gospodyń wiejskich. Drugi, wojewódzki etap plebiscytu zakończy się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 22.30.

W plebiscycie „Mistrzowie Agro” oprócz tytułu dla Kół Gospodyń Wiejskich zostaną przyznane tytuły: Rolnika Roku, Sołtysa Roku i Gospodyni Roku. Mieszkańcy Lubuskiego wybiorą również najpopularniejsze Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.
Jeszcze tylko do poniedziałku laureaci z powiatów powalczą o wojewódzkie tytuły i nagrody. Już 9 października odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu, na której wręczone zostaną dyplomy, medale, nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Oto jak prezentuje się ranking KGW w dniu 26 września o godzinie 13.30

Wśród kół gospodyń wiejskich na pierwszym miejscu z liczbą głosów 498 jest KGW Sokólsko, Gmina Strzelce Krajeńskie. Drugie miejsce, z minimalną strata do pierwszego, należy do KGW Bobrowianki, Gmina Żagań (495 głosów). Na trzecim miejscu znajduje się KGW Mościce, Gmina Witnica, które na swoim koncie ma 312 głosów. Z niewielką różnicą głosów kolejne w rankingu są: KGW Lubogoszcz, Gmina Maszewo (272 głosy) i KGW Brzezie k. Sulechowa, Gmina Sulechów (176 głosów).

KLIKNIJ i zobacz aktualne rankingi głosowania:

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Gospodyni Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku
Sołectwo Roku
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku

____________________

Zwycięzcy etapu wojewódzkiego awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, bo w tej edycji naszej akcji laureaci zostaną nagrodzeni aż na trzech poziomach – powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zwycięzcy z Lubuskiego w każdej kategorii, oprócz wojewódzkich tytułów i nagród, mogą więc zdobyć jeszcze awans do ogólnopolskiego finału, w którym będą walczyć o zwycięstwo i dodatkowe nagrody finansowe. Plebiscyt jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników „Strefa Agro” oraz przez dzienniki regionalne – w tym „Gazetę Lubuską”. Patronem Honorowym akcji w Lubuskiem jest Elżbieta Anna Polak marszałek województwa lubuskiego. Wręczenie ogólnopolskich laurów odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy, jednej z największych imprez rolniczych w Polsce. Odbywają się one pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dobroczynne działanie rzepy. Znasz je?

Wideo