MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Ośmiu Wspaniałych 2024. Trwają eliminacje lokalnego szczebla — mają wyłonić zielonogórskiego reprezentanta na ogólnopolskiej gali

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Wideo
od 12 lat
Trwa jeden z najpopularniejszych konkursów wśród nastolatków. To jubileuszowa, XXX edycja Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych". Poprzedzi go jednak finał lokalny. Trwają zielonogórskie eliminacje – prezentacje młodych wolontariuszy, które mają wyłonić laureatów, a następnie reprezentanta miasta.

Konkurs odbywa się corocznie w dwóch etapach: lokalnym – na szczeblu samorządowym i ogólnopolskim. Dotyczy dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 20 lat — członków szkolnych klubów wolontariatu czy zaangażowanych w wolontariat w środowisku lokalnym. Kandydaci zostali zgłoszeni przez nauczycieli, opiekunów wolontariatu w szkołach czy przedstawicieli społeczności lokalnych.

Ośmiu Wspaniałych. Zielona Góra

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” jest prowadzony przez Fundację Świat na Tak, która już od 1998 roku działa na rzecz młodych. Celem działania Fundacji jest wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży oraz promocja wolontariatu. Bogusława Madej-Breitkopf, koordynatorka konkursu informuje, że w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli spotykają się już po raz dwudziesty dziewiąty, a zielonogórski plebiscyt został objęty honorowym patronatem prezydenta Janusza Kubickiego.

-Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” polega na tym, że dajemy szansę młodym wolontariuszom, którzy działają w szkołach pod opieką nauczycieli szkolnych grup wolontariatu, żeby zaprezentowali swoje działania — tłumaczy Bogusława Madej-Breitkopf, koordynatorka konkursu, ODN Zielona Góra. - Także, żeby promowali swoje szkoły i zarażali innych pomysłami i działaniami na rzecz słabszych i potrzebujących — dodaje.

Finał lokalny 2024

Konkurs w etapie lokalnym składa się z trzech kategorii. „Ósemeczki” dla klas 4 – 6 szkoły podstawowej, w której Jury spośród kandydatów wybiera nie więcej niż 8 wyróżnionych. „Ósemki” dla uczniów z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych w dwóch grupach: „Ósemka Junior” - uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej oraz „Ósemka Senior” – uczniowie klas 1 – 5 szkoły ponadpodstawowej. W tym etapie Jury wybiera po 4 laureatów w kategorii „Ósemka Junior” i „Ósemka Senior”. Trzecią kategorią są grupy. -Finał odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 12:00 w o w Sali Ślubów w ratuszu – informuje pani Bogusława.

Szczebel ogólnopolski

Jak tłumaczy Bogusława Madej-Breitkopf, spośród ośmiu wspaniałych zostanie wybrany jeden laureat, który będzie reprezentował miasto Zielona Góra na konkursie ogólnopolskim, jednak na galę pojedzie cała finałowa ósemka. Zwieńczenie ogólnopolskiej edycji ma się odbyć w maju lub w czerwcu.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska