MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Las przy ul. Waszczyka i park Tysiąclecia w Zielonej Górze toną w śmieciach. Niektórzy traktują je jak wysypisko

Paweł Wańczko
Paweł Wańczko
Anna Wańczko
Anna Wańczko
Lasek przylegający do ul.Waszczyka i osiedla Wygoda powoli zamienia się w wielkie śmietnisko. Przy ścieżkach walają się butelki, foliówki, papiery i puszki. Śmieci znaleźć można również w przepływającym przez lasek strumyczku.
Lasek przylegający do ul.Waszczyka i osiedla Wygoda powoli zamienia się w wielkie śmietnisko. Przy ścieżkach walają się butelki, foliówki, papiery i puszki. Śmieci znaleźć można również w przepływającym przez lasek strumyczku. Anna Wańczko
Plastikowe butelki, puszki po piwie, opakowania po papierosach, foliowe worki, pokrywki, opony… Lista śmieci, które można znaleźć w lesie przy ul. Waszczyka jest długa. Nie lepiej jest w parku Tysiąclecia. Czy naprawdę las i parki są odpowiednim miejscem na dzikie wysypisko?

Lasek przy Waszczyka tonie w śmieciach

Ul. Waszczyka, Osiedle Wygoda oraz przylegająca do nich ulica Emilii Plater to spokojne i urokliwe miejsca. Tutejsi mieszkańcy mają gdzie spacerować i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W okolicy są lasy, stawy oraz Ogród Botaniczny. Niedaleko też na Wzgórza Piastowskie.

Niestety, lasek znajdujący się najbliżej osiedla powoli zamienia się w wielkie śmietnisko. Przy ścieżkach walają się butelki, foliówki, papiery i puszki. Śmieci znaleźć można również w przepływającym przez lasek strumyczku.

Widać, że w okolicach bardziej ustronnych ktoś regularnie urządza sobie spotkania towarzyskie, po których zostaje cała masa śmieci. Głównie butelki i puszki po alkoholu, opakowania po papierosach i pety. Zobaczcie smutną galerię zdjęć z tego miejsca.

Park Tysiąclecia niestety nie jest wizytówką miasta

Niewiele lepiej sytuacja wygląda w zielonogórskim parku Tysiąclecia. Tam również na każdym kroku można natknąć się na sterty śmieci. Kosze są przepełnione. Koło ławek walają się butelki i puszki po alkoholu. Widok bardzo smutny, zwłaszcza, że to samo centrum miasta, które powinno być jego wizytówką. A niestety nie jest. Żal na to patrzeć.

Lasek przylegający do ul.Waszczyka i osiedla Wygoda powoli zamienia się w wielkie śmietnisko. Przy ścieżkach walają się butelki, foliówki, papiery i puszki. Śmieci znaleźć można również w przepływającym przez lasek strumyczku.

Las przy ul. Waszczyka i park Tysiąclecia w Zielonej Górze t...

ZIELONA GÓRA: # Trashchallenge Gazety Lubuskiej podjęli wyzwanie i nominują następne redakcje. 28.03.2019

Park Poetów w Zielonej Górze i okolice. Walające się śmieci i smród ścieku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska