Jacek Czaplewski
Poszedł na przebój. Gol Krzysztofa Piątka z Eintrachtem
Poszedł na przebój. Gol Krzysztofa Piątka z Eintrachtem AFP/East News
Liga niemiecka. Czwarty gol Krzysztofa Piątka w Bundeslidze. Polak trafił w meczu Herthy Berlin z Eintrachtem Frankfurt. Gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki bramce Polaka, ale czerwona kartka pokrzyżowała im plany i ostatecznie przegrali oni 1:4.

Mecz Hertha - Eintracht: gol Krzysztofa Piątka
Piątek dostał szansę gry od pierwszej minuty. Duet w ataku utworzył z Vedadem Ibiseviciem. Już w 24 minucie reprezentant Polski cieszył się z gola.

Jak padła bramka Piątka? Po błędzie obrońcy Eintrachtu 24-latek przejął piłkę w polu karnym, podbił ją nad dwoma rywalami, a potem prawą nogą umieścił obok lewego słupka.

To piąty gol Piątka dla Herthy - czwarty w Bundeslidze.

Niestety dla Herthy, spotkanie skończyło się dla niej wraz z czerwoną kartką dla Dedrycka Boyaty. Obrońca podciął rywala tuż przed polem karnym. Zrobił to w doliczonym czasie pierwszej połowy, więc Eintracht miał całe trzy kwadranse, by odmienić losy spotkania. Zrobił to z łatwością - pierwszy gol dla gości padł już w 51. minucie (Bas Dost). Między 62. a 68. minutą Eintracht strzelił jeszcze dwa gole i był pewien wywiezienia ze stolicy Niemiec trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 1:4 (1:0)
Bramki: Piątek 24' - Bas Dost 51', Andre Silva 62' 86', Obite N'Dicka 68'
Żółte kartki: Boyata x2, Kostić, Plattenhardt

Hertha Berlin: Jarstein - Pekarik, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt - Skjelbred (34' Samardzić), Grujić, Maier, Darida - Piątek, Ibisević.
Eintracht Frankfurt: Trapp - Abraham, Hasebe, Ndicka - Torro, da Costa, Kohr, Sow, Kostić, Kamada - Dost.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Piłkarze za darmo! 10 najgorętszych propozycji z Ekstraklasy

Jest już zastępca Vukovicia

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Poszedł na przebój. Gol Krzysztofa Piątka w meczu Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt - Gol24