Longshot 2013: Tryumf niemieckiego snajpera (zdjęcia)

Dariusz Brożek
Niemiec Tarek Graf wygrał w kategorii supermangum strzelał z potężnego karabinu o kalibrze 12,7 mm. Dariusz Brożek
Snajper z Niemiec Tarek Graf wygrał najtrudniejszą z kilku konkurencji podczas turnieju Longshot, który odbył się w sobotę strzelnicach wojskowych koło wsi Nietoperek i Trzemeszno Lubuskie. W kategorii supermagnum na dystansach 1.000, 1.200 i 1.500 m. wystrzelał łącznie 57 pkt. Pokonał Doreen Röhl z Niemiec i prof. Jerzego Ejsmonta - eksperta od balistyki i zwycięzcę ubiegłorocznej edycji zawodów w tej kategorii. Strzelał z karabinu wyborowego Robar RC 50 BMG. Longshot to największy w Polsce i jeden z największych na świecie turniejów w strzelaniu precyzyjnym. W jego szóstej edycji wystartowało łącznie ponad 250 najlepszych strzelców z dziesięciu państw Europy i z USA. W pozostałych kategoriach zawodnicy rywalizowali w strzelaniu na odległość od 300 do 800 m. oraz dodatkowo na dystansie 1.076 m. W niedzielę rano na strzelnicy koło Nietoperka zwycięzcy odebrali nagrody.