Lubuska liga juniorów młodszych. Lechia Zielona Góra - Celuloza Kostrzyn 3:1. Gospodarze zasłużyli na trzy punkty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Szymon Kozica
Lubuska liga juniorów młodszych. Lechia Zielona Góra - Celuloza Kostrzyn 3:1 (1:0) Szymon Kozica
W sobotę, 21 września, piłkarze Lechii Zielona Góra na własnym boisku pokonali Celulozę Kostrzyn 3:1 (1:0). Dla gospodarzy było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo w lubuskiej lidze juniorów młodszych. Goście doznali drugiej porażki w rozgrywkach.

Lechia bardzo szybko objęła prowadzenie po wzorcowej wręcz kontrze, z przerzuceniem piłki z lewej strony na prawą, dośrodkowaniu i zamknięciu akcji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0, choć obie drużyny miały dogodne sytuacje do strzelenia bramki - więcej okazji stworzyli gospodarze.

W niedzielę, 1 września, piłkarze Lechii Zielona Góra na własnym boisku przegrali ze Stilonem Gorzów 0:2 (0:1) w meczu wojewódzkiej ligi juniorówLechia od początku spotkania grała w osłabieniu, bo z powodu wyjazdu grupy zawodników na międzynarodowy turniej do Włoch udało się skompletować tylko 10-osobowy skład, posiłkując się zresztą chłopcami z młodszej kategorii wiekowej. Stilon, choć odniósł zasłużone zwycięstwo, nie do końca potrafił udokumentować swoją przewagę. Lechia stworzyła sobie kilka sytuacji, przy stanie 0:1 trafiła w słupek...

Lechia Zielona Góra od początku gra w dziesiątkę. Stilon Gor...

Po przerwie Celuloza wyrównała z rzutu karnego po pewnym uderzeniu pod poprzeczkę. Lechia atakowała coraz śmielej i coraz groźniej, ale nie potrafiła wykończyć akcji. Wreszcie jednak dopięła swego, strzelając dwa gole głową. Pierwszego po niezdecydowaniu obrońcy i bramkarza w polu karnym, a drugiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Marnowanie takich prezentów, takich ciasteczek, nie przystoi i będziemy też nad tym mocniej pracowali.

- Ten mecz powinien rozstrzygnąć się i zakończyć w pierwszej połowie - skomentował Michał Grzelczyk, trener Lechii. - Sytuacje dwustuprocentowe, które posiadamy, praktycznie do pustej bramki... Nawet w takiej lidze już trzeba nauczyć się tego, żeby wykorzystywać to i zamieniać na efektowne bramki, tym bardziej że to cały zespół fajnie zapracował na to, żeby doprowadzić do takiej sytuacji. Marnowanie takich prezentów, takich ciasteczek, nie przystoi i będziemy też nad tym mocniej pracowali.

Myślę, że postawiliśmy się nawet trochę temu „Falubazowi”, piłkarsko był zespołem na pewno lepszym od nas.

- Nie udało się... Widać, jak my wyglądamy, a jak wyglądają chłopcy z większych aglomeracji. Mamy bardzo wąską kadrę - zauważył Łukasz Dorniak, trener Celulozy. - Nie udało się wygrać, ale nie składamy broni. Myślę, że gdzieś tam postawiliśmy się nawet trochę temu „Falubazowi”, piłkarsko był zespołem na pewno lepszym od nas. Staraliśmy się, no niestety, gdzieś tam głupio bramki stracone po naszych indywidualnych błędach zadecydowały, że ten mecz przegraliśmy. Uważam, że „Falubaz” zasłużenie wygrał, czego mu gratuluję.

W sobotę, 24 sierpnia, w meczu wojewódzkiej ligi juniorów młodszych Lechia Zielona Góra na własnym boisku rozbiła Masterchem Przylep 19:0. Aż 16 bramek padło w drugiej połowie spotkania. W pozostałych meczach I kolejki Budowlani Lubsko pokonali PUKS Maksymilian Gorzów 3:0, a w derbach Gorzowa Stilon wygrał z Wartą 5:3.Lubuska liga juniorów młodszych: Lechia Zielona Góra - Masterchem Przylep 19:0 (3:0)

Derby Zielonej Góry. Lechia Zielona Góra rozbiła Masterchem ...

Lechia Zielona Góra - Górnik II Zabrze 1:4 (0:1)

Piłka nożna, III liga. Lechia Zielona Góra - Górnik II Zabrz...

Drzonkowianka PKM Zachód Racula - Arka Nowa Sól 0:4

Zielonogórska klasa okręgowa. Drzonkowianka PKM Zachód Racul...

Centralna Liga Juniorów U-15. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Piast Gliwice 1:3 (1:3)

Centralna Liga Juniorów U-15. Akademia Piłkarska Macieja Mur...