Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuski Złoty Kłos: Prowadzi gospodarstwo z Kamienia Wielkiego

Magda Weidner
Lubuski Złoty Kłos: Prowadzi gospodarstwo z Kamienia Wielkiego Lubuski Złoty Kłos to jedyny taki konkurs w Polsce, w którym rolnicy przyznają nagrody rolnikom
Lubuski Złoty Kłos: Prowadzi gospodarstwo z Kamienia Wielkiego Lubuski Złoty Kłos to jedyny taki konkurs w Polsce, w którym rolnicy przyznają nagrody rolnikom pixabay.com
Trwa konkurs Lubuskiej Izby Rolniczej i ,,Gazety Lubuskiej”. Już po raz trzeci dziesięciu najlepszych lubuskich rolników odbierze statuetki Złotego Kłosa. W tym roku po raz pierwszy w rolę jurorów wcielają się Czytelnicy. We wtorek 22 września rano na prowadzeniu było Gospodarstwo Rolne Joanny Horoszkiewicz Janka i Mariusza Janka z Kamienia Wielkiego.

Powierzchnia gospodarstwa w Kamieniu Wielkim to ok. 1100ha. Dominującą uprawą jest rzepak, a następnie zboża – pszenica i jęczmień. - Gospodarstwo ma bardzo bogaty park maszynowy, jest wysoce wyspecjalizowane w produkcji roślinnej – uzyskuje bardzo wysokie plony - przyznają właściciele.  Państwo Joanna i Mariusz współpracują z instytucjami rolniczymi w Polsce i za granicą, są pod kontrolą doradczą niemieckiej firmy. Pani Joanna oprócz prowadzenia gospodarstwa pracuje również jako dr nauk rolniczych w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu w zakładzie Mikologii. Są bardzo aktywni zawodowo i społecznie. We wtorek rano (o godz. 9.30) gospodarstwo to znajdowało się na pierwszym miejscu. Do tej pory otrzymało 1911 głosów. 

Drugie miejsce zajmował Czesław Karczmar z Zielonej Góry, który gospodaruje na powierzchni ok. 430 ha oraz zarządza 23 gospodarstwami o łącznej powierzchni 3 tys. ha. Zdobył już 1820 głosów. 

Na podium jest także Jacek Cieśliński ze Słońska, który  prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 391,4 ha i ciągle je rozwija. Dominującym kierunkiem produkcji jest uprawa zbóż na 50 ha oraz produkcja pasz zielonych na pozostałej powierzchni gospodarstwa. Prowadzi również hodowlę bydła.

Przypominamy, że w konkursie bierze udział 30 uczestników.  Zwycięzców poznamy podczas finałowej gali, która odbędzie się 16 października. Przy ustalaniu listy laureatów pod uwagę będą brane wyniki ich głosowania oraz kapituły - w proporcji 60:40.

Oto, jak wyglądała pierwsza dziesiątka we wtorek 22 września, o godz.9.30.

Gospodarstwo Rolne Joanny Horoszkiewicz-Janka i Mariusza Janka, Kamień Wielki - 1911 głosów

Czesław Karczmar, Zielona Góra - 1820  głosów

Jacek Cieśliński, Słońsk - 1358 głosów

Stanisław i Bernadeta Pietrzak, Przytoczna - 1290 głosów

Agnieszka i Andrzej Sawiccy, Bukowica - 1235 głosów

Regina i Zbigniew Poźniakowie, Osiecznica - 1191 głosów

Paweł Kubiak, Jemiołów - 879 głosów

Michał Rudolf, Jemiołów - 853 pkt.

Ryszard i Wiesława Trybuchowscy, Wielotów - 732 pkt.

Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś”, gmina Przytoczna - 557 pkt.

SPRAWDŹ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ I ZAGŁOSUJ

Głosować można za pomocą  SMS-ów (cena 2,46 zł z VAT) do 30 września do godz. 11.59. Głos oddany w ten sposób to aż 10 punktów dla kandydata, a także możliwość przeczytania aktualnego e-wydania „Gazety Lubuskie".

 

ORGANIZATORZY KONKURSU

Lubuski Złoty Kłos: Prowadzi gospodarstwo z Kamienia Wielkiego
Lubuski Złoty Kłos: Prowadzi gospodarstwo z Kamienia Wielkiego
Lubuski Złoty Kłos: Prowadzi gospodarstwo z Kamienia Wielkiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska