Wiesław Zdanowicz
ZEW Świebodzin
ZEW Świebodzin Wiesław Zdanowicz
Parkiet zapali się do czerwoności, kibice nabawią się drgawek, będą iskry i pioruny, a to wszystko przez Wielkie Derby! Tego jeszcze nigdy nie grali! Przyszedł czas na konfrontację dwóch lubuskich mocarstw, które specjalizują się w piłce ręcznej.

Waleczny beniaminek TS ZEW Świebodzin stanie łeb w łeb, ramię w ramię z reprezentacją KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - tak zapowiadały to wyjątkowe święto lubuskiej piłki ręcznej portale społecznościowe i - bez względu na końcowy rezultat - nie było w tym strzałów na wiwat.

Niestety, nasi zawodnicy rozpoczęli mecz pod presją i nieskutecznie. W 10. minucie było już już 6:1 dla gospodarzy. Odtąd gra stała się co raz bardziej zacięta, co skutkowało żółtymi kartkami.

Tymczasem na trybunach królowali świebodzińscy kibice, tworząc rzeczywiście niezwykłą atmosferę. Dzięki temu już 10 minut później Zewiacy odrabiają straty (na tablicy 10:7), doping wzrasta z nadzieją na wyrównanie przed przerwą. Nie udało się. Pierwszą połowę ZEW przegrywa 14:8.

Druga odsłona meczu to słabsza gra Zewu w obronie. W ciągu czterech minut akademicy rzucają cztery bramki, a Zew tylko jedną. Od 40 minuty Zew poukładał grę w obronie, stanął murem i skutecznie wykorzystał niemoc rzutową AZS-u. Do 53. minuty nasi dwaj zawodnicy - Jasiński i Nogajewski - razem rzucają siedem bramek tracąc trzy (24:18). Niestety, szybka gra i dobra obrona nie wystarczyły, by pokonać doświadczonych pierwszoligowców. Ostatecznie Zew przegrywa 30:21.