5/33
Ignacy i Marianna Żegleń – Pasieka Rodzinna Wędrowna...

Ignacy i Marianna Żegleń – Pasieka Rodzinna Wędrowna
Państwo Żegleń zajmują się hodowlą pszczół prowadząc ekologiczną pasiekę wędrowną przy stanie 60 uli. Zbierają różne miody (z wyjazdów na rzepak, akację, lipę, grykę) oraz pyłki, pozyskując kit pszczeli. Podejmują działania w gospodarstwie na rzecz ochrony środowiska i ekologii poprzez walkę z warozą stosując środki tylko do ula, co nie zagraża środowisku naturalnemu , jedynie insektom warozy. Pan Żegleń czynnie udziela się społecznie, m.in. w Radzie Sołeckiej w Przylepie, jest Prezesem Bractwa Pszczelarzy i Bartników. Miody Państwa Żegleń uzyskują nagrody, m.in. perłę na POLAGRZE w Poznaniu, nagrodzone zostały Certyfikatem Polskiego Związku Pszczelarskiego, Certyfikatem Zdrowa Nasza Polska Żywność. Pan Ignacy Żywień za swą wieloletnią działalność uhonorowany został Złotą Odznaką Pszczelarstwa.

6/33
Jarosław Tymczyszyn – Olbrachcice, powiat wschowski...

Jarosław Tymczyszyn – Olbrachcice, powiat wschowski
Pan Tymczyszyn prowadzi własne gospodarstwo o łącznej powierzchni 120 ha. W gospodarstwie uprawia się pszenicę, pszenżyto, kukurydzę z przeznaczeniem na paszę dla drobiu oraz rzepak. Gospodarstwo prowadzi hodowlę kur stad rodzicielskich ras mięsnych w ilości 15 000 szt., a pozyskane jaja sprzedaje do zakładów wylęgowych. W gospodarstwie od kilku lat stosowane są bezorkowe systemy uprawy, które ograniczają erozję gleby, systematycznie prowadzone są badania gleby, pod które dobierane jest nawożenie. W maszynach rolniczych stosowane są systemy GPS oraz jazdy równoległej. W hodowli stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania techniczne wpływające na dobrostan ptaków. Pan Tymczyszyn prowadzi również działalność w zakresie usług transportowych. Podejmuje szeroką działalność społeczną: jest członkiem OSP Olbrachcice, członkiem Powiatowej Rady LIR we Wschowie, członkiem Zarządu Powiatowej Spółki Wodnej we Wschowie, członkiem Wschowskiego Klubu Motorowego. Udziela się społecznie przy organizacji wielu wydarzeń na terenie gminy Wschowa. Jarosław Tymczyszyn to znana w środowisku rolniczym osoba, która odznacza się życzliwością oraz szeroką pomocą innym rolnikom w trudach życia codziennego.

7/33
Danuta Rosińska – Droszków, powiat zielonogórski...

Danuta Rosińska – Droszków, powiat zielonogórski
Pani Danuta Rosińska prowadzi od 2002 roku 40 hektarowe gospodarstwo rolne w miejscowości Droszków, gmina Zabór, powiat zielonogórski o profilu produkcja roślinna. Głównymi uprawami jest jęczmień i żyto. Oprócz typowej działalności rolniczej Pani Danuta Rosińska prowadzi gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą AGRO-Danuta. Pani Danuta pochodzi z rodziny rolniczej stąd też zamiłowanie do prowadzenia takiej właśnie działalności. Ponadto jest współzałożycielką i aktorką istniejącego już od 10 lat miejscowego „Teatru Zza Boru”.

8/33
Kazimierz Ostrowski – Złotnik, powiat żarski...

Kazimierz Ostrowski – Złotnik, powiat żarski
Pan Kazimierz Ostrowski na 48 ha uprawia zboża nasienne, rzepak, len oleisty i rośliny strączkowe. Zajmuje się również hodowlą żywca wołowego w obsadzie 12 sztuk bydła opasowego. Gospodarstwo wyposażone jest w kompletny zestaw nowoczesnych maszyn rolniczych do uprawy i zbioru. Gospodarstwo pana Ostrowskiego jest jedynym gospodarstwem nasiennym w powiecie żarskim. Korzystając ze środków UE, gospodarstwo jest modernizowane i unowocześniane. Pan Ostrowski jest wieloletnim Radnym Gminy Żary, a drugą kadencję sołtysem wsi Złotnik. Czynnie działa w samorządzie rolniczym, jako delegat na Walne Zgromadzenie Lubuskiej Izby Rolniczej. Od 1990 r. jest prezesem OSP Złotnik. W roku 2014 jako sołtys odbierał tytuł Najpiękniejszej Wsi Lubuskiej w edycji 2014. Pan Henryk jest organizatorem wielu inicjatyw społecznych.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

W Żaganiu uczniowie klasy policyjnej na wspólnej akcji z policjantami ruchu drogowego

W Żaganiu uczniowie klasy policyjnej na wspólnej akcji z policjantami ruchu drogowego

Egzamin ósmoklasisty z języków obcych. Jak było w SP 15 w Zielonej Górze?

Egzamin ósmoklasisty z języków obcych. Jak było w SP 15 w Zielonej Górze?

Tak świętowali strażacy z Żar. Były medale i odznaczenia

Tak świętowali strażacy z Żar. Były medale i odznaczenia

Zobacz również

Tomograf komputerowy? W Sulechowie nie czekasz w długiej kolejce. Warto skorzystać

Tomograf komputerowy? W Sulechowie nie czekasz w długiej kolejce. Warto skorzystać

Yellowstone po gorzowsku, czyli miniranczo w środku miasta. To genialna miejscówka!

Yellowstone po gorzowsku, czyli miniranczo w środku miasta. To genialna miejscówka!