Lubuskie. Wakacyjnym pociągiem z Zielonej Góry i Gorzowa nad morze. Nowy rozkład jazdy Polregio od 13 czerwca

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Nowy rozkład Polregio od 13 czerwca, a w nim wiele zmian. Warto się z nimi zapoznać. Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała
Pociągiem rano - za 39 zł - pojedziemy nad morze, do Międzyzdrojów, Świnoujścia, by wrócić do domu wieczorem. Będą też połączenia do Lubuskiej Perły - Łagowa. No i zmiany na węzłach Żary - Żagań, Kostrzyn n/O - Gorzów. Sprawdź nowy rozkład jazdy Polregio, który wejdzie w życie 13 czerwca!
Lubuski Zakład POLREGIO w Zielonej Górze informuje, że od 13 czerwca br. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów na terenie województwa lubuskiego. Zmiany spowodowane są pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. na wielu trasach kolejowych w całym kraju. Dobra wiadomość jest taka, że będziemy mieli wakacyjne pociągi nad morze.

Zobacz galerię

Zmiany w rozkładzie jazdy, sprawdź, zanim wyruszysz w podróż



Jak informuje Paweł Nijaki, rzecznik prasowy Zakładu Lubuskiego POLREGO, ze względu na skalę zmian przed rozpoczęciem podróży prosimy podróżnych o sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy pociągów (godziny odjazdów oraz zmiana peronów). Szczegółowy rozkład jazdy można sprawdzić na stronie POLREGIO (kliknij tutaj)

Do najważniejszych zmian w rozkładzie jazdy w województwie lubuskim należą:
[polecane]20705683[/polecane]

Uwaga, zmiany na węźle Żary - Żagań. Zobacz na co musisz się przygotować



Zmiany na węźle Żary – Żagań
Dzięki współfinansowaniu przez lokalne samorządy zostaną uruchomione nowe połączenia:
  • •Żagań (8:25) – Żary (8:45) – Forst Lausitz (9:23) (kursuje od poniedziałku do piątku),
  • •Forst Lausitz (9:40) – Żary (10:18) – Żagań (10:31) (kursuje od poniedziałku do piątku),
  • •Małomice (22:42) – Żagań (22:52) (kursuje od poniedziałku do piątku),
  • •pociąg Zielona Góra Gł. (20:54/20:59) – Żagań (22:18) zostanie w dni robocze wydłużony do Małomic (Żagań odj. (22:19) – Małomice (22:29)),
  • •pociąg Zielona Góra Gł. (18:51) – Węgliniec zostanie skierowany na trasę z Żar przez Żagań do Jankowej Żagańskiej i dalej do Węglińca. Dodatkowy pociąg z Zielonej Góry do Żagania.

[polecane]20126552[/polecane]

Co się zmieni na trasie Kostrzyn nad Odrą - Gorzów Wielkopolski


[lista]
Zmiany na północy regionu
  • •rozszerzenie terminu kursowania pociągu 88206 Kostrzyn (4:52) – Gorzów Wlkp. (5:30) o soboty i niedziele w okresie wakacji,
  • •nowy pociąg 88219 Gorzów Wlkp. 5:56 – Kostrzyn 6:34 o soboty i niedziele w okresie wakacji, skomunikowanie w Kostrzynie z wakacyjnym pociągiem nad morze do Świnoujścia,
  • •rozszerzenie terminu kursowania pociągu 88206 Kostrzyn 22:13 – Gorzów Wlkp. 22:51 o soboty i niedziele w okresie wakacji, skomunikowanie w Kostrzynie z wakacyjnym pociągiem ze Świnoujścia,
  • •rozszerzenie terminu kursowania pociągu 88219 Gorzów Wlkp. 23:10– Kostrzyn 23:48 o soboty i niedziele w okresie wakacji.

[polecane]20248615,20187440[/polecane]

Co ze Zbąszynkiem - Czerwieńskiem?


Utrudnienia
  • •W dalszym ciągu będą prowadzone prace na linii Czerwieńsk – Zbąszynek – do 28.08.2021 r.,
  • •W dniach 16 - 19.06 będą prowadzone prace na linii Żagań – Małomice (KKZ za pociągi),
  • •W dniach 5 - 11.08.2021 będą prowadzone prace na odcinku Zbąszynek – Lutol Suchy (KKZ za odwołane pociągi na ww. odcinku),
  • •W wybranych dniach w czerwcu i lipcu będą trwały prace na przejściu granicznym na linii Rzepin – Frankfurt nad Odrą, okresowo będzie kursowała KKZ do/z Rzepina lub do/ze Słubic.
    [polecane]19619545,19394137[/polecane]
    Nowy rozkład Polregio od 13 czerwca, a w nim wiele zmian. Warto się z nimi zapoznać.
    Nowy rozkład Polregio od 13 czerwca, a w nim wiele zmian. Warto się z nimi zapoznać. Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała

    Nad morze, do Międzyzdrojów i Świnoujścia z Zielonej Góry i Gorzowa


    Połączenia wakacyjne z POLREGIO

    Szybki i tani (39 zł - w ofercie minibilet turystyczny) pociąg z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. (z przesiadką) do Międzyzdrojów i Świnoujścia.

    Kursuje w soboty, niedziele w wakacje
    • 5:20 Zielona Góra Gł.23:08
    • 5:29 Czerwieńsk 22:59
    • 5:40 Radnica 22:49
    • 5:50 Budachów 22:40
    • 5:59 Gądków Wlk .22:31
    • 6:14 Rzepin 22:20
    • 6:44 Kostrzyn 21:53
    • 5:56
    • 6:346:48 Kostrzyn 21:5222:13
    • 8:19 Szczecin Gł.20:20
    • 9:07 Wysoka Kamieńska 19:28
    • 9:30 Międzyzdroje 19:06
    • 9:47 Świnoujście 18:48

    RUSZAJĄ REMONTY MOSTÓW KOLEJOWYCH

    Specjalne pociągi do Perły Ziemi Lubuskiej - Łagowa


    Pociągiem do Łagowa z Zielonej Góry, Świebodzina i Zbąszynka


    Kursuje w soboty, niedziele w wakacje
    • 9:02 Zielona Góra Gł.20:14
    • 9:30 Czerwieńsk 20:04
    • 9:40 Radnica 19:55
    • 9:50 Budachów 19:46
    • 9:58 Gądków Wlk. 19:37
    • 10:30 Rzepin 19:25
    • 10:44 Torzym 19:06
    • 10:56 Toporów 18:55
    • Łagów

    Nowy rozkład Polregio od 13 czerwca, a w nim wiele zmian. Warto się z nimi zapoznać.
    Nowy rozkład Polregio od 13 czerwca, a w nim wiele zmian. Warto się z nimi zapoznać. Leszek Kalinowski, Mariusz Kapała



    Kursuje w soboty, niedziele w wakacje
    Łagów
    12:05 15:35 Toporów 13:2117:04
    12:19 15:48 Świebodzin 13:0716:50
    12:35 16:04 Zbąszynek 12:50 16:35
    Przesiadka w kier. Poznania
    12:38 17:06 Zbąszynek 11:18 16:00
    13:4518:16 Poznań Gł.10:02 14:45
    Zobacz też - atrakcyjne miejsca na
    Dodatkowy pociąg z Dobiegniewa do Świnoujścia. W wakacyjne weekendy będzie uruchomiony nowy pociąg Poznań Gł. – Świnoujście i z powrotem. Odjazd z Dobiegniewa do Świnoujścia o godz. 10:19 (Świnoujście p. 14:10), przyjazd do Dobiegniewa 13:40.

    [polecane]21622495, 21414397[/polecane]
  • MODERNIZACJA LINII ZIELONA GÓRA - ZBĄSZYNEK


WIDEO: Wyjątkowe widoki nad Bałtykiem

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie wie ktoś co się stało z szynami na trasie Międzyrzecz- Łagów, bo chciałem odwiedzić koleją perłę Ziemi Lubuskiej?

Dodaj ogłoszenie