Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

LUG buduje fabrykę w Nowym Kisielinie (zdjęcia)

Czesław Wachnik 68 324 88 29 [email protected]
W tej tubie, którą niesie prezes Ryszard Wtorkowski, znalazł się akt erekcyjny, pieniądze oraz egzemplarz „Gazety Lubuskiej”.
W tej tubie, którą niesie prezes Ryszard Wtorkowski, znalazł się akt erekcyjny, pieniądze oraz egzemplarz „Gazety Lubuskiej”. Mariusz Kapała
Pracę w LUG znajdzie 100 osób. W parku technologicznym działa już Darstal. Ma 140 pracowników. Kiedy powstaną kolejne firmy?

Prezes zielonogórskiej spółki LUG Light Factory Ryszard Wtorkowski nie krył we wtorek dumy. Powód był prosty. Po 25 latach od założenia firmy rodzinnej, a zaczynała ona od przysłowiowego zera, właśnie we wtorek wmurowano kamień węgielny z aktem erekcyjny pod budowę nowego zakładu. Stanie on na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego w Nowym Kisielinie. W tubie obok aktu erekcyjnego znalazł się także egzemplarz wczorajszej „Gazety Lubuskiej” oraz pieniądze. Zarówno złotówki, jak też euro.

Jak nam powiedział prezes Wtorkowski, budowę zakładu rozpoczęto w listopadzie 2014 a prace budowlane mają być zakończone już w czerwcu br. Natomiast do sierpnia br. montowane będą maszyny i urządzenia. Pierwsze wyroby powinny opuścić taśmy produkcyjne już we wrześniu 2015. Będą to nowoczesne systemy oświetleniowe w technologii LED. Na początku w zakładzie będzie pracowało 50 osób, ale szybko zatrudnienie wzrośnie do 100 osób. Dziś LUG_zatrudnia 400 osób. Prezes Wtorkowski oraz europoseł prof. Dariusz Rosati podkreślili, że obok części produkcyjnej właśnie w Nowym Kisielinie powstaną nowoczesne laboratoria, gdzie będą projektowane, a później wdrażane w życie nowoczesne systemy oświetleniowe. Już dziś LUG jest znanym graczem na rynku takich wyrobów. Przypomniał o tym prezes Wtorkowski, wyliczając, że spółka jest obecna w 55 krajach świata. Lampy z Zielonej Góry oświetlają lotniska we Frankfurcie nad Menem i Kopenhadze oraz drugą nitkę warszawskiego metra.

- Jeśli chcemy dalej się rozwijać, musimy produkować nowoczesne wyroby. Także we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Zielonogórskiego - podkreślił prezes Ryszard Wtorkowski.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki powiedział nam, że już za kilka dni dojdzie do sprzedaży kolejnej działki, co oznacza budowę następnego zakładu. Nie chciał jednak zdradzić jego nazwy. - Rozmawiamy z wieloma potencjalnymi inwestorami w strefie przemysłowej. Jednak dopóki nie dojdzie do podpisania umowy, nie będą zdradzał szczegółów - dodał prezydent.

Z kolei prezes Lubuskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego Arkadiusz Kowalewski poinformował nas, że po Darstalu i LUG-u kolejną firmą, która wiosną rozpocznie budowę będzie spółka BWK Logistic. Specjalizuje się ona w wynajmie magazynów i usługach coll center. Natomiast po BWK Logistic przyjdzie kolej na inwestora, o którym wspomniał prezydent Kubicki. Obecnie Darstal zatrudnia 140 osób.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska