Maciek Piechowiak z Dychowa zna się na kuchni i pokazuje to w programie MasterChef Junior

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Mieszkaniec Dychowa, Maciek Piechowiak zna się na kuchni i pokazuje to w programie MasterChef Junior
  Maciek Piechowiak występuje w najnowszej edycji programu MasterChef Junior.
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©TVN

  Ma dopiero 11 lat, a już drugi raz sprawdza swoje umiejętności w MasterChef Junior. Mowa o Maćku Piechowiaku z Dychowa (gmina Bobrowice), który znalazł się w finałowej czternastce szóstej edycji programu kulinarnego.
  Maciek Piechowiak z Dychowa (gm. Bobrowice) ma 11 lat. Uczęszcza do Zespołu Szkół Samorządowych w Dychowie i od małego ciągnęło go do kuchni.

  - Gotuję praktycznie od zawsze - przyznaje M. Piechowiak. - Jako maluch, z mamą i tatą przebywałem w kuchni. Ciągle coś mnie tam interesowało, ciągnęło. Mama mnie sporo nauczyła, a ja byłem chętny do nauki.

  - Odkąd pamiętam, to zawsze uczestniczył w przygotowaniu posiłków w kuchni.
  Albo chciał mieszać ciasto, lepić pierogi albo pierniczki na święta - wspomina mama Macieja, Bernadetta Piechowiak. - Jak tylko usłyszał mikser, to biegł do kuchni. Chwila i był - śmieje się kobieta.

  Zobacz galerię

  Najpierw polska kuchnia, później orientalna


  Rodzice Maćka przyznają, że w domu przyrządzali zwykle dania z typowo polskiej kuchni. - Początkowo Maciek uczył się tylko tego, ale później zaczął wynajdywać przepisy bardziej orientalne, np. kuchnia azjatycka - opowiada mama uczestnika MasterChef Junior z Dychowa. - On próbował, przygotowywał w kuchni, a my próbowaliśmy.

  Własnych przepisów jeszcze nie ma. - Często wyszukuję przepisy w internecie, ale w pewnym sensie "przerabiam" go pod siebie. Coś dodaję, coś odejmuję, aby zrobić z tego swoje danie - mówi M. Piechowiak.

  Drugi raz w programie MasterChef Junior


  Należy wspomnieć, że nie po raz pierwszy Maciek Piechowiak uczestniczy w programie MasterChef Junior. Brał też udział w piątej edycji w zeszłym roku. Wówczas znalazł się wśród 40 uczestników, ale nie zakwalifikował się do finałowej czternastki.

  - Bardzo polubiłem kuchnię MasterChefa i chciałem jeszcze raz spróbować swoich sił w programie - przyznaje Maciek. - Tym razem udało mi zakwalifikować do kolejnego etapu i chcę pokazać się z jak najlepszej strony.  - To przede wszystkim świetna zabawa. Nie chodzi o wielką rywalizację i zdobycie tytułu - dodaje Maciek. - Jesteśmy zgraną grupą, każdy sobie pomaga i można powiedzieć, że jesteśmy wielką rodziną MasterChef. Poznałem wiele osób podczas programu. Wciąż mam kontakt z osobami, z którymi brałem udział w piątej edycji MasterChef Junior. W tej również nawiązałem już znajomości.

  Obecnie Maciek Piechowiak bierze udział w najnowszej, szóstej edycji programu MasterChef Junior. Można zobaczyć kuchenne talenty Maćka w każdą niedzielę, o godz. 20.00 na kanale TVN.

  Wystartował 6. sezon programu „MasterChef Junior” (Dzień Dobry TVN):


  CZYTAJ RÓWNIEŻ:


  WIDEO: Forum Aktywnego Seniora. Gościem profesor Jerzy Bralczyk

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Weekend w Lubuskiem - Przepiękna Marina w Santoku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Jak zadbać o czyste powietrze?

  Jak zadbać o czyste powietrze?

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Gazety za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż!

  Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż!