Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Malownicze kadry z lubuskiego. Robisz zdjęcia? Podziel się nimi i weź udział w konkursie fotograficznym „Na szlaku Baltic Pipe”

Akcja specjalna Konkurs Fotograficzny Na szlaku Baltic Pipe
Dołącz do konkursu "Na szlaku Baltic Pipe"
Dołącz do konkursu "Na szlaku Baltic Pipe" istock
Lubuskie to zielona kraina: pełna lasów, jezior i urokliwych zakątków. Razem możemy stworzyć wyjątkową mapę naszego regionu. We współpracy z GAZ-SYSTEM prowadzimy konkurs fotograficzny, którego celem jest wyłonienie 12 najciekawszych lubuskich miejscówek. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Może to właśnie Twój kadr przypadnie do gustu jury?

Pomysłodawcą i inicjatorem konkursu fotograficznego „Na szlaku Baltic Pipe” jest spółka GAZ-SYSTEM – inwestor gazociągu Baltic Pipe. Ta inwestycja znacząco wpłynie na rozwój gospodarczy województwa lubuskiego, a także naszych sąsiadów z województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Podążając tym właśnie szlakiem, chcemy odkryć nasze regiony, poznać ich urokliwe zakątki i walory przyrodnicze, a także kulturalno-historyczne. A kto może lepiej je wskazać niż sami mieszkańcy? Dlatego drodzy Czytelnicy „GL”: czekamy na Wasze zdjęcia! Nie przechowujcie ich tylko na swoich smartphonach ani komputerowych dyskach. Już dziś wypełnijcie zgłoszenie, pokażcie, jakie miejsca na szlaku Baltic Pipe warto odwiedzić i walczcie o super nagrody.

zgłoszenie konkursowe

„Na szlaku Baltic Pipe”: zasady konkursu

Zasady konkursu są proste. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomnieliśmy, czekamy na zdjęcia pokazujące ciekawe miejsca w Lubuskiem: albo ze względu na walory przyrodnicze, albo ze względu na walory kulturalno-historyczne (to dwie kategorie konkursu „Na szlaku Baltic Pipe”). Samo zdjęcie to nie wszystko: czekamy też na opis, w którym wskażecie, dlaczego właśnie to miejsce powinno znaleźć się na lubuskiej mapie turystycznej. Mogą być to znane lubuskie miejscowości wypoczynkowe, lubiane kąpieliska, ale też takie zakątki, z których istnienia wiele osób nie zdaje sobie sprawy.

Każdy uczestnik fotograficznej zabawy może przesłać do nas tylko jedno zdjęcie i musi mieć ukończone 13 lat. Osoby niepełnoletnie decydujące się na udział w konkursie muszą dołączyć do zgłoszenia pisemną zgodę swojego opiekuna na udział w konkursie fotograficznym.

Na zdjęcia czekamy do 25 sierpnia! Wypełnij ten formularz:

KLIKNIJ TUTAJ

Atrakcyjne nagrody dla podążających szlakiem Baltic Pipe

Najlepszych 12 fotografii wyłoni jury, w którego skład wejdą przedstawiciele fundatora konkursu, czyli GAZ-SYSTEM oraz przedstawiciele Gazety Lubuskiej.

Szansę na zwycięstwo mają wszyscy: i amatorzy, i profesjonaliści. Fotografie będą oceniane m.in. pod kątem zgodności z tematem oraz wartości artystycznej.

A skoro o szansach mowa, to każdy uczestnik w konkursie może zdobyć atrakcyjne nagrody.

  • 300 pierwszych osób, które poprawnie wypełni formularz (link powyżej) otrzyma książkę Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”

Nagroda główna trafi do 6 autorów najlepszych zdjęć w każdej kategorii

  • Kamera Go Pro, plecak
  • Torba materiałowa
  • Konkursowa mapa turystyczna
  • Książka Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”

30 autorów wyróżnionych zdjęć (po 5 z każdej kategorii) otrzyma:

  • Plecak
  • Stację ładującą
  • Torbę materiałową
  • Konkursową mapę turystyczną
  • Książka Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”

*Jeśli laureat nagrody głównej lub wyróżnienia jest jednocześnie jedną z pierwszy 300 osób, które wysłały zgłoszenie, otrzymuje jedną książkę Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”.

Wyniki konkursu poznamy 7 września.

Już 26 września razem z wydaniem „Gazety Lubuskiej”, w formie składanej mapy turystycznej ukaże się przewodnik, w którym zostaną opublikowane wybrane zdjęcia wykonane na trasie inwestycji GAZ-SYSTEM.

O Baltic Pipe warto wiedzieć

Gazociąg Baltic Pipe stanowi element rozbudowy gazowego systemu przesyłowego. Dzięki temu przedsięwzięciu jeszcze więcej osób będzie mogło korzystać z błękitnego paliwa: wpłynie to nie tylko na rozwój gospodarczy regionu, ale także na komfort życia mieszkańców lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Za sprawą tej inwestycji nasz region może zyskać także na atrakcyjności w oczach potencjalnych inwestorów, gminy otrzymają dodatkowe wpływy z podatku od nieruchomości, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się czystym powietrzem. Aspekt ekologii i troski o środowisko we współczesnym świecie jest nieoceniony.

Honorowy patronat konkursu „Na Szlaku Baltic Pipe” objęli wojewodowie lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska