Mamy dwa medale mistrzostw Polski młodzików. W roli głównej Hubert Trościanka z Uczniaka Szprotawa

Szymon Kozica
Hubert Trościanka (Uczniak Szprotawa) - złoty medalista w rzucie dyskiem i brązowy w rzucie oszczepem Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl
Młodzi lekkoatleci walczyli o medale podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, czyli mistrzostw Polski U16. Reprezentacja województwa lubuskiego sięgnęła po dwa krążki. Oba zdobył Hubert Trościanka z Uczniaka Szprotawa.

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego został rozegrany w Karpaczu (25-26 września). Dwa medale mistrzostw Polski młodzików wywalczył tam Hubert Trościanka z Uczniaka Szprotawa. 15-letni podopieczny trenera Zygmunta Szwarca zwyciężył w finale rzutu dyskiem – 61,47 i był trzeci w konkursie rzutu oszczepem – 52,48.

"Mistrzostwa Polski U16 w Karpaczu za nami, bardzo udane. Stres był ogromny. Kibicowali rodzice, dziadkowie, bracia i siostry, kuzyni, wujkowie, kadra pedagogiczna Rolniczaka" - czytamy na profilu Uczniaka Szprotawa na Facebooku.

Kilkoro lubuskich lekkoatletów zajęło w Karpaczu miejsca "finałowe", poza podium, ale w czołowej ósemce.

Czwarte

• Wiktoria Przybylska (Lubusz Słubice) w dysku – 36,29
  • Michał Pigdanowicz (Uczniak Szprotawa) w dysku – 57,24

Piąte

• Joanna Żelazna (AZS AWF Gorzów) w chodzie na 3 km – 16.35,06
  • Dylan Karczewski (Uczniak Szprotawa) w młocie – 46,29
Lekkoatleci Uczniaka Szprotawa, którzy stanęli na podium w Jeleniej Górze. Od lewej: Dylan Karczewski, Hubert Trościanka, Michał Pigdanowicz, Michał Sul i Michał Suchecki

Udany występ młodych lekkoatletów Uczniaka Szprotawa w Jelen...