Martyna Kubka z medalem mistrzostw Polski!

Andrzej Flügel
Martyna Kubka
Martyna Kubka Archiwum
Na kortach warszawskiej Legii odbyły się mistrzostwa Polski kadetów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jedyną reprezentantką województwa lubuskiego była Martyna Kubka z GKT Nafta Zielona Góra, która wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej.

W pierwszej rundzie pokonała Nadię Brunzlow (Orzeł Warszawa) 6:0, 6:1. W drugiej pokonała Karolinę Jaśkiewicz (KKT Wrocław) 3:6, 6:0, 6:4. W ćwierćfinale wygrała z Izą Kunat (KTA Wrocław) 6:2 6:3. W półfinale uległa o rok starszej Julii Oczachowskiej z (AT Angeligue Kerber Puszczykowo) 2:6, 3:6. Martyna nie miała szansy zdobyć kolejnego medalu. Nie mogła wystąpić w grze podwójnej ani w mikście, gdyż regulamin OOM przewiduje, że pary mogą tworzyć zawodnicy tylko z tego samego województwa.

Teraz zawodniczkę Nafty czekają starty w siedmiu turniejach ITF Juniors w całej Europie, czyli okazja do zdobycia doświadczenia i szansa na kolejne punkty w rankingu.

Przeczytaj też:Radwańska wygrała szybko i czeka na Cibulkovą [ZDJĘCIA]