Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Masz problem ze znalezieniem pracy? Sprawdź ofertę Centrum Integracji Społecznej i zapisz się na kursy przygotowawcze do nowego zawodu!

Agnieszka Linka
Agnieszka Linka
Centrum Integracji Społecznej zaprasza do udziału w III edycji projektu „Lepsze jutro 3”. Celem projektu jest umożliwienie osobom długotrwale bezrobotnym powrotu na rynek pracy
Centrum Integracji Społecznej zaprasza do udziału w III edycji projektu „Lepsze jutro 3”. Celem projektu jest umożliwienie osobom długotrwale bezrobotnym powrotu na rynek pracy Agnieszka Linka
Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze pomaga wrócić na rynek pracy osobom wykluczonym społecznie. Już z początkiem stycznia rusza kolejna edycja projektu, którego zadaniem jest przeszkolenie kursantów i w efekcie znalezienie pracy. Z propozycji mogą skorzystać również obywatele Ukrainy.

Masz problem ze znalezieniem pracy, przyjdź do CIS

Centrum Integracji Społecznej zaprasza do udziału w III edycji projektu „Lepsze jutro 3”. Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielona Góra zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz przygotowanie ich do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Propozycja dotyczy zatem bezrobotnych, mających problem ze znalezieniem pracy oraz funkcjonowaniem w życiu społecznym i zawodowym. Ustawa o zatrudnieniu socjalnym wskazuje wymogi, wśród których, prócz długotrwałego bezrobocia są m.in. posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, trudna sytuacja materialna i korzystanie z pomocy społecznej, czy zwolnienie z zakładu karnego. By ubiegać się o udział w kursach, wystarczy spełniać jedno z wyżej wymienionych kryteriów.

Zdobądź nowy zawód

By móc skutecznie wrócić na rynek pracy CIS proponuje szkolenia w następujących specjalnościach:

  • opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej,
  • pracownik gospodarczy,
  • pracownik terenów zieleni.

Uczestnikami kursów mogą być również obywatele Ukrainy. Specjalnie dla nich CIS oferuje naukę języka polskiego.

Czas trwania szkoleń wynosi 6 miesięcy. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach społecznych i zawodowych. Zajęcia społeczne oraz zajęcia z teorii zawodu będą odbywać się w siedzibie CIS, natomiast zajęcia zawodowe praktyczne w zakładach pracy na terenie Zielonej Góry oraz partnerskich gmin.

- Uczestnikom tych kursów pomagamy znaleźć pracę - mówi Anita Buraczewska, dyrektor CIS w Zielonej Górze. - Bardzo często absolwenci szkoleń, którzy sprawdzili się podczas praktyk zawodowych, dostają umowę o pracę w zakładach, w których odbyli praktyki.

Kursanci mogą też liczyć na pomoc specjalistów, m.in. doradcy zawodowego, psychologa, terapeuty, czy pracownika socjalnego.

Zapewniają:

  • comiesięczne wsparcie finansowe,
  • dla najlepszych bony szkoleniowe,
  • posiłek obiadowy,
  • badania lekarskie i szkolenie BHP,
  • zwrot kosztów dojazdu,
  • odzież ochronną oraz ubezpieczenie NNW.

Szkolenia rozpoczynają się 2 stycznia 2023 r.

Chętni mogą umówić się na rozmowę rekrutacyjną w siedzibie Centrum Integracji Społecznej, ul. Staszica 4 w Zielonej Górze. Kontakt w sprawie rekrutacji: Magdalena Rybczyńska – Specjalista ds. rekrutacji, tel. 68 455 36 73, e-mail: [email protected].

Skorzystali i znaleźli już pracę

- W pierwszej i drugiej edycji łącznie wzięło udział ok. 100 osób, z czego ok. 40 procent kursantów pierwszego naboru znalazło zatrudnienie - zaznacza Buraczewska. - Są wśród nich mieszkańcy Zielonej Góry oraz gmin ościennych: Sulechów, Zabór, Czerwieński, Świdnica, Nowogród Bobrzański, Otyń i Nowa Sól.

Projekt "Lepsze jutro 3" jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Zobacz też wideo: Zielona Góra sprzedaje węgiel

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska