Międzyrzecz: Biegali nad jeziorem

Dariusz Brożek
Jako pierwsi do mety dobiegli zawodnicy MOSiW; Sebastian Wierzbicki. Jerzy Warszawski Zbigniew Isański i Szymon Belgrau i Marcin Zagórny. Dariusz Brożek
Reprezentacja gospodarzy wygrała XII Maraton Sztafet, rozegrany w piątkowe popołudnie w Głębokiem koło Międzyrzecza.

W dorocznej imprezie wystartowały 24 pięcioosobowe zespoły z zachodniej Polski i Niemiec. Przeważali Lubuszanie, ale silną ekipę wystawiła też Wielkopolska. Z Grodziska Wlkp. przyjechały aż cztery ekipy, dwie kolejne z Międzychodu oraz po jednej z Krzyża i Poznania. Sztafety rywalizowały na okrężnej trasie w popularnym letnisku nad jez. Głębokie.

W kategorii cztery plus 50 (minimum jeden zawodnik musiał mieć co najmniej 50 lat) tryumfowali gospodarze z Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku Sebastian Wierzbicki ze Świebodzina, Jerzy Warszawski z Żagania, Zbigniew Isański i Szymon Belgrau z Międzyrzecza oraz Marcin Zagórny z Radnicy koło Krosna Odrzańskiego. Linię mety przekroczyli w czasie 2.24.03. - To prawie o dwie minuty gorzej, niż przed rokiem - ubolewał najmłodszy z biegaczy 17-letni Sz. Belgrau.

Drugie miejsce w tej kategorii wywalczył zespół Instalko z Międzyrzecza (2.33.12), trzecie zaś MOSTiR II z Kostrzyna nad Odrą (3.01.27). W kategorii cztery plus jedna (wymagany udział co najmniej jednej kobiety) z czasem 2.31.32 wygrał Grodziski Klub Biegacza I - Dorota Przybysz, Piotr Humerski, Roman Janas, Tomasz Napierała i Rafał Grabski. Drugie miejsce zajęli biegacze z Poznania (2.36.42) trzecie zaś reprezentacja międzyrzecko-wędrzyńskiej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (2.37.25).

W kategorii plus 250 (łączny wiek zawodników musi przekraczać 250 lat) bezkonkurencyjni byli biegacze z Krzyża Adam Musiał, Roman Kiciński, Stefan Helwich, Janusz Ratajczak i Janusz Dubiel, którzy dobiegli do mety z czasem 2.42.14. Druga była ekipa Bar Miki ze Skąpego (2.44.22), trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy MOSTiR I z Kostrzyna nad Odrą (2.49.18).