Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzyrzecz: Ta książka to elementarz wiedzy o bunkrach

(dab)
- Materiały do tej książki zbierałem przez 12 lat - mówi Tomasz Rzeczycki, autor książki "Podziemne trasy turystyczne Polski - część druga”.
- Materiały do tej książki zbierałem przez 12 lat - mówi Tomasz Rzeczycki, autor książki "Podziemne trasy turystyczne Polski - część druga”. Dariusz Brożek
Historię międzyrzeckich bunkrów, w tym również ich powojenne perypetie, opisał Tomasz Rzeczycki w wydanej ostatnio książce "Podziemne trasy turystyczne Polski - część druga".

Jak mieszkańcy Międzyrzecza protestowali w latach 80. przeciw planom ówczesnych władz, które chciały zamienić bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w atomowy śmietnik? Przeczytasz o tym w książce "Podziemne trasy turystyczne Polski - część druga" wydanej przez oficynę Technol z Krakowa. To jej kolejna pozycja z serii "Militarne sekrety". Autorem jest mieszkający w Kostrzynie nad Odrą Tomasz Rzeczycki. Opisał kilkanaście podziemnych tras w różnych miejscowościach.

Najwięcej miejsca T. Rzeczycki poświecił międzyrzeckim bunkrom. Zaznacza, że pracując nad tą publikacją opierał się m.in. z wielu artykułów z "Gazety Lubuskiej". Na ponad 30 stronach przybliżył historię umocnień, ale także związane z nimi ciekawostki. Np. perypetie ich właścicieli z dzierżawcami. Przypominamy, że trasę w Pniewie dzierżawiły od gminy dwie firmy. W obu przypadkach współpraca zakończyła się sądowymi rozprawami.

Książkę można m.in. kupić w muzeum fortyfikacji i nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem. Kosztuje 32 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska